Cmim i reduktuar! Ditarët e peshkopes 5 – Rrëfenjat e zonjushës së gjithëditur Shiko më të madhe

Ditaret e peshkopes 5 – Rrefenjat e zonjushes se gjitheditur

Rachel Renée Russell BAT0150

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nikki Maxwell jep një këshillë për opinionin e gazetës së shkollës në librin e pestë të kësaj serie bestseller të Nju Jork Times për fëmijë dhe të rinj

Më shumë detaje

486 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219503

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Nikki Maxwell zhvillon papritur një interes si pjesëtare e stafit të gazetës së shkollës përtej faktit se vajza Mackenzie nuk ka nisur ende të kuptojë sesi të shkruajë një opinion në gazetën e shkollës.

Dhe këtu mund të ketë një informacion që përfshin në konflikt Nikkin dhe Brandon. Nikki nuk dëshiron që Mackenzie të raportojë për ngjarjet që ndodhin.

Në këtë mënyrë Nikki bashkohet me stafin e gazetës së shkollës dhe nis të shkruajë opinionet e tij këshilluese. Për fillim, është kënaqësi që t’ju përgjigjesh letrave të fëmijëve të tjerë. Por, kur kutia mbushet plot, Nikki ka nevojë për ndih,ë. Për fat të mirë ajo ka miqtë e saj më të mirë, Ch,oe dhe Zoe që janë në krahun e saj dhe në tastierën e kompjuterit ku punon.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe375
ISBN9789928219503
Titulli origjinalDork Diaries Book 5: Tales from a Not-So-Smart Miss Know-It-All
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElda Beta