I ri Cmim i reduktuar! Ana Eliot - Persuasion Shiko më të madhe

Ana Eliot - Persuasion

Jane Austen A-008801

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri “Ana Eliot”, një klasik i pakohë, kremton qëndrueshmërinë në dashuri, në një kohë trazirash e ndryshimesh. Shkruar në kohën kur luftërave të Napoleonit po u vinte fundi, ky roman tregon qartazi se si një grua mund të shohë drejt së ardhmes duke i qëndruar besnike së shkuarës.

Më shumë detaje

980 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338402

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në të ri e kishin detyruar të tregohej e matur, kur u rrit mësoi të dashuronte me pasion dhe tërë kjo ishte rrjedhojë logjike e një fillimi jo të natyrshëm.

Ana Elioti duket se ka hequr dorë së luftuari për lumturinë dhe i është dorëzuar botës së kujtimeve të gjalla. Para më shumë se shtatë vjetësh, ajo prishi fejesën me një kapiten anijeje pa pasuri e katandi dhe pa prejardhje të fisme.

Vite më pas kapiten Uentuorthi rikthehet dhe ajo nis të besojë në një mundësi të dytë. 

Të dhëna

Faqe264
ISBN9789928338402
Titulli origjinalPersuasion
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhimi Lazri
RomanSagë&Histori