E drejta e migracionit Shiko më të madhe

E drejta e migracionit

Luljeta Ikonomi A-006390

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

E drejta e migracionit është një fushë e rëndësishme e së drejtës që ka marrë një zhvillim të jashtëzakonshëm gjatë viteve të fundit. Teksti analizon në mënyrë të thelluar të drejtën ndërkombëtare, të drejtën e Bashkimit Evropian dhe legjislacionin shqiptar në fushën e migracionit, duke e ilustruar me vendime gjyqsore nga tribunanet ndërkombëtare dhe gjykatat në vend. Analiza e kuadrit ligjor dhe jurisprudencës së gjykatave përqendrohet në dualitetin midis të drejtës për të lëvizur lirisht dhe të drejtave të migrantëve, përballë autoritetit sovran të shteteve për të kontrolluar kufijtë.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928226334

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

27 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928226334
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri