Rrethi i intriges Shiko më të madhe

Rrethi i intriges

Texe Marrs BOT0182

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Për të gjithë të apasionuarit pas teorive konspirative, Texe Marrs na fton të lexojmë librin Rrethi i intrigës ku ai hedh dritë mbi 10 njerëzit e padukshëm që sundojnë botën nga rrethi i fshehtë i brendshëm i konspiracionit global të iluminatëve.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000132

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të mbështjellë me mister e të zhytur në fshehtësi, dhjetë njerëz të pashpirt përbëjnë "Rrethin e Brendshëm" të konspiracionit të Iluminatëve. Në këtë libër shpërthyes, të mbështetur mbi nëntë vite intensive punë e kërkimesh, Teks Marrs na paraqet planin djallëzor të cilin këta njerëz e quajnë "Vepra e Madhe". Ai i çjerr maskën fesë së tyre të fshehtë dhe na tregon se si takohen pas dyerve të mbyllura grupet e fshehta për t'u dhënë urdhra agjentëve të tyre të përhapur nëpër gjithë globin. Rrethi i intrigës zbulon të vërtetën tronditëse rreth Konspiracionit Botëror dhe paralajmëron fatin kozmik të kësaj klike vrastare konspiratorësh super të pasur. A do të përfundojë me sukses komploti i tyre? A i kanë caktuar një të ardhme të përgjakshme Amerikës? A do të jesh ti një nga viktimat? Mbi autorin Texe Marrs është autor i tre librave best seller dhe mbi 30 librave të tjerë. Ka dhënë mësim në universitet mbi politikat mbrojtëse amerikane, çështjet ndërkombëtare dhe shkencat politike në Universitetin e Teksasit në Ostin dhe dy universitete të tjera. Një oficer karriere i forcave ajrore amerikane, tashmë në pension, ka shërbyer në Europë dhe Azi. Emisioni i tij radiofonik "Fuqia e profecisë" ka dëgjues në mbarë botën.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe320
ISBN9789928000132
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia