I ri Shqiperia dhe shqiptaret 4 Shiko më të madhe

Shqiperia dhe shqiptaret 4

Gent Ulqini A-004829

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ndërsa vëllimi 4 i Serisë “Shqipëria dhe shqiptarët” e hulumtuesit Gent Ulqini, sjell të dhënat e mbledhura në një literaturë të bollshme mbi kolonitë shqiptare jashtë vendit, duke u fokusuar më tepër tek Arbëreshët e Italisë dhe tek Arvanitët e Greqisë.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
Fletët220
ISBN9789928455826

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vendosja e tyre apo rrënjësia e tyre në ato territore, karakteristikat, zakonet, shtrirja, identiteti etnik, janë hulumtuar ndër dhjetra autorë që janë marrë apo që i kanë përmendur ata.

Ndërkohë një fokus i veçantë i është dhënë edhe kontributit të arbëreshëve dhe kolonive shqiptare në lëvrimin e çështjes dhe të kulturës kombëtare shqiptare, si dhe rëndësia e arvanitëve në shtetbërjen e Greqisë moderne. Një seri fotosh dokumentare ilustrojnë të dhënat shkrimore të këtij vëllimi.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët220
ISBN9789928455826
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoriShqipëria