Shqiperia dhe shqiptaret 3 Shiko më të madhe

Shqiperia dhe shqiptaret 3

Gent Ulqini A-004828

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në serinë e hulumtimeve në burime historike “Shqipëria dhe Shqiptarët”, vëllimi 3 fokusohet në aftësinë shtetformuese dhe në formacionet shtetërore të shqiptarëve në epoka të ndryshme, duke u përqendruar më tepër në dy periudhat më të spikatura në këtë drejtim, siç janë koha e Principatave dhe ajo e Pashallëqeve të Mëdha të Shkodrës dhe Janinës.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
Fletët256
ISBN9789928455819

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të dhëna interesante dhe domethënëse mbi fuqinë e këtyre formacioneve shtetërore vijnë përmes pasazheve të nxjerra nga literatura e huaj dhe ajo vendase me objekt historiografinë, duke u ndalur më tepër në figurat shtetare të Balshajve, Kastriotëve, Shpatajve (Bua) në fundin e Mesjetës, dhe në personalitetet shtetare të shekullit 18-19, siç janë dinasatia e Bushatlijve dhe shteti i Ali Pashë Tepelenës.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët256
ISBN9789928455819
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoriShqipëria