Shqiperia dhe shqiptaret 2 Shiko më të madhe

Shqiperia dhe shqiptaret 2

Gent Ulqini A-004827

Libër i ri

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
Fletët256
ISBN9789928455802

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vëllimi i dytë i serisë “Shqipëria dhe Shqiptarët”, me autor Gent Ulqinin, ndalet në literaturën e bollshme historiografike, si dhe në hartat dhe statistikat e ndryshme të huaja mbi territoret, popullsinë, si dhe qytetet shqiptare ndër shekuj, shoqëruar edhe me fotografitë dokumentare përkatëse të vjetra të këtyre qyteteve. Përmes lëndës shkrimore dhe statistikave që sillen në të, krijohet një përfytyrim i qartë i shtrirjes së territoreve kombëtare shqiptare në gadishullin ballkanik, si dhe një përafrim i numrit të popullsisë në kohë të ndryshme që shtrihej në këto territore. Ndërsa për qytetet shqiptare janë hulumtuar ato të dhëna që nxjerrin në pah rëndësinë e tyre, kulturën e tyre, karakteristikat e tyre nëpër shekuj, si dhe marrëdhëniet e tyre me botën e jashtme.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët256
ISBN9789928455802
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoriShqipëria