Fantazma e Ballkanit, nje udhetim neper histori Shiko më të madhe

Fantazma e Ballkanit, nje udhetim neper histori

Robert D Kaplan PL0020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri "Fantazma e Ballkanit" ofron tërësinë e dukurive dhe të lidhjeve, brutalitetin dhe bukurinë në udhëtim, si të së shkuarës ashtu edhe të së ardhmes.

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789995657659

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

I shkruar nga një personalitet i gazetarisë dhe njohës me shumë ndikimI shkruar nga një personalitet i gazetarisë dhe njohës me shumë ndikim në çështjet e Ballkanit, aq sa ai është konsideruar pika e referimit e presidentit Klinton gjatë luftës së Kosovës, për njohjen e historisë së këtij rajoni të trazuar, ky libër përbën një burim të çmuar informacioni, jo vetëm mbi historinë, por parësisht mbi traditat dhe zakonet shqiptare, mbi problemet emblematike me fqinjët që janë përpjekur ta përçajnë e sundojnë, mbi fi lozofi në e tyre dhe të ardhmen e raporteve të ndërlikuara mes popujve të Ballkanit.

Koment nga Seattle Times:

Me qartësi të jashtëzakonshme, Kaplan shpjegon problemet që të gjithë i kanë ndeshur gjatë historisë së Ballkanit... Në një mënyrë të gjallë dhe domethënëse, Kaplan ia del mbanë në paraqitjen e përvojës së përditshme të komuniteteve të ndryshme ballkanike. Fantazma e Ballkanit ofron tërësinë e dukurive dhe të lidhjeve, brutalitetin dhe bukurinë në udhëtim, si të së shkuarës ashtu edhe të së ardhmes.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995657659
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë