Adriatiku Shiko më të madhe

Adriatiku

Robert D. Kaplan A-008918

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një eksplorim –si ndërpersonal, ashtu edhe i thelluar i një rajoni historikisht të trazuar, i cili ndodhet përsëri në pikë kritike të udhëkryqit global- që mbart zbulesa thelbësore mbi të ardhmen.

Më shumë detaje

111101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341549

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një eksplorim –si ndërpersonal, ashtu edhe i thelluar i një rajoni historikisht të trazuar, i cili ndodhet përsëri në pikë kritike të udhëkryqit global- që mbart zbulesa thelbësore mbi të ardhmen.

 

Kaplani analizon ndryshimet që kanë ndodhur në këtë rajon përgjatë tri dekadave të vëzhgimit gjatë punës së tij si gazetar. Ai zbulon se, kur e kupton pak më mire Adriatikun historik dhe atë bashkëkohor, të çelet një dritare që sheh nga e ardhmja e Europës si e tërë dhe nxjerr në dritë të vërtetën e hidhur: epoka e populizmit është një epifenomen-një simptome e rënies së epokës së nacionalizmit.

Të dhëna

Faqe320
ISBN9789928341549
Titulli origjinalAdriatic
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIno Gramozi