I ri Mind sight – vezhgimi i mendjes Shiko më të madhe

Mind sight – vezhgimi i mendjes

Daniel J. Siegel A-008706

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri i Daniel J. Siegel, është një libër praktik, përmes të cilit mësojmë se si ta arrijmë transformimin tonë personal përmes leximit të mendjes dhe të emocioneve. Libri është përkthyer nga Maniela Sota.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951055666

1 550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri "Mindsight" i shkruar nga Daniel J. Siegel ka për qëllim të na tregojë se si mund të përdorim njohuritë e neuroshkencave dhe psikologjisë për të ndryshuar trurin tonë dhe për të arritur një jetë më të lumtur dhe më të qetë.

Siegel përdor shumë raste klinike për të ilustruar si njerëzit mund të ndryshojnë mënyrën se si ata shohin dhe ndiejnë botën rreth tyre, duke krijuar marrëdhënie më të shëndetshme me veten dhe me të tjerët.

Në veçanti, libri synon të na ndihmojë të kuptojmë dhe të përballojmë emocionet tona, si dhe të ndërtojmë kapacitete për të krijuar lidhje të thella dhe të dobëta me të tjerët.

Libri është një kombinim i mënyrave të ndryshme të psikologjisë, neuroshkencave dhe meditimit, dhe synon të ofrojë një perspektivë të re mbi mënyrën se si mund të ndryshojmë dhe të zhvillojmë veten tonë në mënyra pozitive.

Të dhëna

Faqe442
ISBN9789951055666
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiManiela Sota