Kategoritë

Ofertat

 • Romanca verore 1 ( viti 2018)
  Romanca vere

  Ditët e verës bëhen më të bukura kur...

  1 980 Lekë 2 200 Lekë

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Dukagjini

Shtepia Botuese Dukagjini zhvillon aktivitetin ne Kosove, e fokusuar kryesisht tek librat studimor dhe botimet shkollore te te gjitha niveleve

për faqe
Shfaq 1 - 32 nga 96 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Nuk është në stok

  1 100 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Nuk është në stok

  Blloku i shënimeve me dizajnin Klimt- pemën e jetës vjen në kombinimin modern dhe luksoz të blloqeve të dëshiruara. Blloku vjen në brendësi me shkronjat përkatëse për secilën adresë apo shënim që do mbani në mënyrë që të jeni gjithmonë në brendësi të çdo aktiviteti që kërkoni. Kështu do gjeni me shpejtësi çdo të dhënë që mungon.

  850 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 650 Lekë Në stok

  Një aksesor që ofron simbolet në formën më interesante. Vjen në peshë 340 gramë. Në përmasa 14 x 19 cm, për të dekoruar me simbolet e preferuara. Të gjitha simbolet janë të lidhura dhe të zbukuruara në pjesën anësore. Një dhuratë e veçantë për ditëlindje, përvjetor apo të gjithë ata që i duan simbolet dhe librat.

  1 650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Nuk është në stok

  600 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok
  I ri

  “Balada e buburrecit”, kalon nga personalja e autorit, te kombëtarja (kryesisht te lufta dhe paslufta në Kosovë), duke pretenduar universalen, shpërfaq realitetin e hidhur që prodhon krizën personale dhe kombëtare. Për kah struktura, ky libër, i shkruar me fjali të shkurtra dhe i karakterizuar nga një stil fragmentar, refuzon mënyrën tradicionale të...

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Nuk është në stok

  650 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Nëse në tavolinën tuaj të punës mungon një lule që madje nuk ka nevojë as të ujitet, ky është produkti i duhur. Organizoni stilolapsat, monedhat, të gjithë aksesorët e nevojshëm për të lexuar apo dhe shënimet në dizajn me lule. Ngjitëset në formën e luleve së bashku me vazon mbajtëse vijnë në një paketim praktik dhe transparent si një dhuratë për nxënësit...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Nëse në tavolinën tuaj të punës mungon një lule që madje nuk ka nevojë as të ujitet, ky është produkti i duhur. Organizoni stilolapsat, monedhat, të gjithë aksesorët e nevojshëm për të lexuar apo dhe shënimet në dizajn me lule. Ngjitëset në formën e luleve së bashku me vazon mbajtëse vijnë në një paketim praktik dhe transparent si një dhuratë për nxënësit...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok

  Rripi me material lëkure elastike, krijuar për të kapur dhe mbajtur informacionet tuaja më të rëndësishme. Pasi keni grumbulluar të gjitha informacionet ne nje vend, keni hapësira horizontalisht për të vendosur të gjtiha aksesorët: stilolaps, laps, gomë, gërshërë, highligher të nevojitura për ju. Për artistë të rinj, studentë, profesionistë, hobistë ose...

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok

  Rripi me material lëkure elastike, krijuar për të kapur dhe mbajtur informacionet tuaja më të rëndësishme. Pasi keni grumbulluar të gjitha informacionet ne nje vend, keni hapësira horizontalisht për të vendosur të gjtiha aksesorët: stilolaps, laps, gomë, gërshërë, highligher të nevojitura për ju. Për artistë të rinj, studentë, profesionistë, hobistë ose...

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok

  Rripi me material lëkure elastike, krijuar për të kapur dhe mbajtur informacionet tuaja më të rëndësishme. Pasi keni grumbulluar të gjitha informacionet ne nje vend, keni hapësira horizontalisht për të vendosur të gjtiha aksesorët: stilolaps, laps, gomë, gërshërë, highligher të nevojitura për ju. Për artistë të rinj, studentë, profesionistë, hobistë ose...

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  690 Lekë Nuk është në stok

  690 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 500 Lekë Në stok

  Der Kanun. Das albanische Gewohnheitsrecht nach dem sogenannten Kanun des Leke Kukagjini kodifiziert von Shthjefen Gjecovi

  2 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Kjo eshte nje nga biografite me te bukura kushtuar piktores se madhe Frida Kahlo. Njeheresh, ky eshte nder librat me te shitur ne platformat globale te librit dhe vjen ne shqip permes shtepise botuese Dukagjini

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë Në stok

  Mbajtësja për librat, aksesori i përsosur i leximit në shtëpi ose gjatë udhëtimeve. Nëse ju nevojitet një mbajtëse për të mbajtur librin apo shënimet gjatë gjithë leximit, që nga letrat e vogla deri te librat shkollorë më të mëdhenj, mbajtësja Gimble do ju lehtësojë, duke ju lënë plotësisht në "duar të lira".

  1 350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë Në stok

  Mbajtësja për librat, aksesori i përsosur i leximit në shtëpi ose gjatë udhëtimeve. Nëse ju nevojitet një mbajtëse për të mbajtur librin apo shënimet gjatë gjithë leximit, që nga letrat e vogla deri te librat shkollorë më të mëdhenj, mbajtësja Gimble do ju lehtësojë, duke ju lënë plotësisht në "duar të lira".

  1 350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë Në stok

  Mbajtësja për librat, aksesori i përsosur i leximit në shtëpi ose gjatë udhëtimeve. Nëse ju nevojitet një mbajtëse për të mbajtur librin apo shënimet gjatë gjithë leximit, që nga letrat e vogla deri te librat shkollorë më të mëdhenj, mbajtësja Gimble do ju lehtësojë, duke ju lënë plotësisht në "duar të lira".

  1 350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 440 Lekë Nuk është në stok

  Nëse jeni kurioz të luani me kubat e famshëm për të zgjidhur misterin e cdo ngjyre, aksesorët IQ po ju presin. Jeni gati të sfidoni inteligjencën tuaj? Bashkoni kubat në format përkatëse dhe në ngjyrat: të verdhë, jeshile dhe portokalli. Në përmasa 4.9 x 5 cm, në peshë 69 gramë.

  1 440 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 440 Lekë Nuk është në stok

  Nëse jeni kurioz të luani me kubat e famshëm për të zgjidhur misterin e cdo ngjyre, aksesorët IQ po ju presin. Jeni gati të sfidoni inteligjencën tuaj? Bashkoni kubat në format përkatëse dhe në ngjyrat: rozë, bojëqielli dhe blu. Në përmasa 4.9 x 5 cm, në peshë 69 gramë.

  1 440 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 440 Lekë Nuk është në stok

  Nëse jeni kurioz të luani me kubat e famshëm për të zgjidhur misterin e cdo ngjyre, aksesorët IQ po ju presin. Jeni gati të sfidoni inteligjencën tuaj? Bashkoni kubat në format përkatëse dhe në ngjyrat: violetë, bojëqiell dhe lejla. Në përmasa 4.9 x 5 cm, në peshë 69 gramë.

  1 440 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 200 Lekë Në stok

  Mbështetësja në ngjyrë blu do të mbështesë laptopin, librin apo tabletin tuaj kur të jeni në divan apo dhe shtrirë. Ju ndihmon të menaxhoni kohën për një lexim sa më efektiv, pa ju munduar. Mund të ofrohet dhe si dhuratë për të gjithë artistët e rinj që duan të pushojnë gjatë realizimit të veprave të tyre.

  4 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 200 Lekë Në stok

  Mbështetësja me dizajnin interesant të një shalqiu do të mbështesë laptopin, librin apo tabletin tuaj kur të jeni në divan apo dhe shtrirë. Ju ndihmon të menaxhoni kohën për një lexim sa më efektiv, pa ju munduar. Mund të ofrohet dhe si dhuratë për të gjithë artistët e rinj që duan të pushojnë gjatë realizimit të veprave të tyre.

  4 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 200 Lekë Në stok

  Mbështetësja me dizajnin interesant të një portokalle do të mbështesë laptopin, librin apo tabletin tuaj kur të jeni në divan apo dhe shtrirë. Ju ndihmon të menaxhoni kohën për një lexim sa më efektiv, pa ju munduar. Mund të ofrohet dhe si dhuratë për të gjithë artistët e rinj që duan të pushojnë gjatë realizimit të veprave të tyre.

  4 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok
  I ri

  “Ledi Makbeth nga guberna e Mcenskut” i Nikolai Leskovit, trajton “dashurinë fatale” dhe fundin tragjik të heroinës së kësaj novele. Nisur prej titullit, trajtimit të personazheve dhe fundit tragjik, novela krijon lidhje intertekstuale me veprën e Shekspirit. Leskov, i konsideruar si një ndër autorët më të vështirë për t’u përkthyer, për shkak të një...

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok
  I ri

  “Libërthi i dashurisë”, fitues i Çmimit Evropian për Letërsi, është një rrëfim që, duke nisur prej perspektivës personale të autorit, kërkon t’i shpërfaqë kotësinë dhe rëndomtësinë e jetës moderne, duke i ndërthurur gjithnjë me pozicionin e artistit në shoqëri.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Bookmark-u magnetik që pozicionohet lehtësisht në librin tuaj, mjafton ta vendosni dhe të vazhdoni aktivitetet e përditshme kur nuk do ju duhet të lexoni apo kur ju duhet të shkëputeni dhe nuk dëshironi të humbni faqen ku e keni lënë. Madje është aq praktik dhe i vogël, sa mund ta vendosni në secilën anë të faqes ku e keni lënë, madje dhe në rreshtin ku e...

  800 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 32 nga 96 libra