Njeriu pa dimension Shiko më të madhe

Njeriu pa dimension

Gezim Tushi A-000111

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Sociologjia e shfaqjes së “njeriut pa dimension” të qartë social është objekti i këtij libri, duke lidhur “revolucionin individual” të njeriut me shfaqjen e shoqërisë me “reze të ngushtë” sociale si largim nga shoqëria totalitare e “gjigandizmit social”. Në libër bëhet përpjekje për një përcaktim koherent të procesit të ridimensionimit liberal të natyrës së njeriut.

Më shumë detaje

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN97899280400105

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Bashkë me të mirat dhe mangësitë e këtij procesi sikurse janë frikërat, pasiguritë ekzistenciale, vetmia dhe dialektika e lëvizshme e raporteve midis “ekzistencës” dhe “ekzistueses”. Kjo epokë po sjell fundin e utopive të vjetra për natyrën e njeriut. Kjo është kredoja e librit...

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe417
ISBN97899280400105
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë