Një ballkon në pyll Shiko më të madhe

Nje ballkon ne pyll

Julien Gracq FNK0263

Libër i ri

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
Fletët214
ISBN9789928251930

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

Sa vjeçe je ti? – e pyeste ndonjëherë Granzhi duke i lëmuar vetullat me gisht, i befasuar nga bukuria e saj shumë më tepër sesa nga një shakullinë e papritur, duke kapsallitur sytë para një drite tejet të fortë, ndërsa ajo qeshte me atë zë gryke dhe ia prishte flokët me gishtërinjtë e lehtë – por ai e kuptonte që pyetja e tij nuk kishte kuptim dhe se rinia në atë çast nuk kishte të bënte me moshën; ajo ishte më shumë një krijesë përrallore, si bricjapët.

“Këtë vajzë e kam gjetur në pyll”, mendonte dhe zemrën ia tejshponte një sëmbim i mrekullueshëm; ekzistonte një shenjë lidhur me atë: deti e kishte sjellë me valët e tij deri tek ai mbi një koritë guri; e ndiente për sa pak kohë ia kishin dhën hua; vala që e kishte sjellë do ta rrëmbente përsëri.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët214
ISBN9789928251930
Titulli origjinalUn balcon foret
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEdmond Tupja