I ri Cmim i reduktuar! Toka nen kembe Shiko më të madhe

Toka nen kembe

Jete Zhitia A-000446

Libër i ri

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306466

450 Lekë

-25%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Për të fundit herë shkërmoq dheun ndër duar dhe e derdh përtokë. Ngrihem dhe i kthej shpinën diellit, i cili qëndron ende i fshehur mes reve. Ndiej ngrohtësinë e një bote që nuk mund ta shoh me sy. Buzëqeshja nuk do të zhduket më kurrë nga kjo copë toke. Ajo për çfarë ia vlen të vdesësh, ia vlen të mbushet me jetë".

Udhëtimi për të gjetur një jetë të vërtetë e shtyn vajzën shqiptare, lindur në Prishtinë, drejt Shqipërisë. "Sepse Shqipëria ekzistonte dhe, sidoqoftë, më përfaqësonte. Me një fjalë, kishte një pavarësi legjitime. Kosova ende jo".

Për herë të parë ndihet si qenie shoqërore, si pjesë e një diçkaje më të madhe dhe gjen forcën të përballet me kujtimet, të cilat në fillim i krijuan njëfarë urrejtjeje për prejardhjen e vet. Toka shqiptare e ndihmon ta shndërrojë frikën, urrejtjen dhe dhimbjen në shpresë dhe gjallëri.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe139
ISBN9789994306466
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBislim Elshani