Cmim i reduktuar! Ditari sekret i Napoleon Bonapartit Shiko më të madhe

Ditari sekret i Napoleon Bonapartit

Patrik Ravinjan TO0204

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Patrik Ravinjan, kërkues me emër dhe specialist i periudhës historike kur sundoi Napoleoni, zbuloi rastësisht Ditarin sekret të tij në Afrikë. Në të Bonaparti ka shënuar mbresat e veta që nga fillimi i Revolucionit deri në fund të jetës. Duke lexuar këtë ditar sekret ne njihemi ditë pas dite me Napoelonin e vërtetë, me ndryshimet që pësoi ai me kalimin e viteve, me linjat e vazhdimësisë, dyshimet dhe bindjet e tij.

90 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789992718374

770 Lekë

-23%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe302
ISBN9789992718374
Titulli origjinalTOENA
Viti i Botimit2004
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNasi Lera