Kostandini i Madh Shiko më të madhe

Kostandini i Madh

Leonard Prifti BUE246

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kostandini i Madh është një tjetër vepër e Leonard Priftit, botuar së fundi nga Uegen. Bëmat e perandorit ilir të Romës, mbrojtës i krishtërimit, perandori që bëri epokë më vete, njeriu që u hipi krahëve të forcës dhe të zotësisë vetjake dhe u bëperandor i madh. Ky është Kostandini. Ndonëse janë botuar mjaft vepra të tjera për Kostandinin e Madh, libri i L.Priftit mbetet jashtëzakonisht i freskët, i thjeshtë dhe pa koklavitje të lodhshme. Ai rrjedh natyrshëm siç rrjedh vetiu jeta e njeriut. Në duart e shkollës ky libër bën një punë edukative sa nuk e arrijnë dot dhjetëra libra të tjerë

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789994339310

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe340
ISBN9789994339310
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë