Dija ne Filozofi & Psikologjine e vone islame Mulla Sadra Shiko më të madhe

Dija ne Filozofine e vone islame Mulla Sadra

Ibrahim Kalin LOG0268

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra "Dija në Filozofinë e vonë islame: Mulla Sadra mbi ekzistencën, intelektin dhe intuitën" e Ibrahim Kallën-it, paraqet një inkursion mbresëlënës në botën epistemologjike të Mulla Sadrës; një punim ku shkoqitet mjaft vyer koncepti i dijes dhe rrugëve që shpien drejt të vërtetës; ku hapet universi i këtij teozofi, teologu dhe përfaqësuesi të Filozofi & Psikologjisë pasklasike islame, i njohur edhe si metafizikani prijës. Në këtë libër Kallën-i trajton edhe prapavijën Filozofi & Psikologjike të Mulla Sadra-s, burimet ku ka shuar etjen.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588679

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe410
ISBN9789989588679
V. Bot2021
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiArjol Guni
VendndodhjaShkup