Barbaret, modern, te qyteteruar Shiko më të madhe

Barbaret, modern, te qyteteruar

Ibrahim Kalin LOG0221

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Trajtesë me përmasa Filozofike, sociologjike dhe antropologjike përkitazi me konceptin e qytetërimit. Autori vë në pah se të qenit i qytetëruar apo qytetërim-ndërtimi nuk nënkupton vetëm krijimin e qyteteve në saje të teknologjisë, por edhe vizionin, qëndrimet dhe sjelljen për ti dhënë kuptim qenies dhe ekzistencës.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588013

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe396
ISBN9789989588013
V. Bot2020
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiRubin Hoxha
VendndodhjaShkup