Veli dhe kuptim Shiko më të madhe

Veli dhe kuptim

Ibrahim Kalin LOG0252

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një vështrim mbi arsyen dhe racionalitetin, statusin dhe funksionin e tyre në qytetërimin perëndimor dhe në atë islam; një këndvështrim krahasues mes këtyre dy makro-botëkuptimesh. Një analizë mbi arsyen e udhëhequr nga racionalizmi modern, i cili ka tradhtuar natyrën e vet, duke prodhuar dije deduktive sasiore, të shkëputura nga mendimi moral.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588471

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe100
ISBN9789989588471
Viti i Botimit2021
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiRubin Hoxha