Fjalori Shqip-Anglisht-Italisht Shiko më të madhe

Fjalori Shqip-Anglisht-Italisht

Jean-Claude Corbiel & Ariane Archambault BED014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Fjalor pamor trigjuhësh. Shqip - Anglish - Italisht

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Edualba Press
ISBN9789992774991

7 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Fjalor Pamor Trigjuhësh është hartuar në vitin 1982 nga QA International. Ai tashmë është bërë një nga librat më të shitur në botë dhe janë shpërndarë mbi 10 milion kopje në 26 gjuhë në 100 vende të botës.

Fjalori Pamor Trigjuhësh ka një përmbajtje të gjerë dhe shumë të larmishme. Ai trajton të gjitha aspektet e shoqërisë bashkëkohore, u jep lexuesve një shumësi fjalësh e konceptesh, që ndeshen në jetën e përditshme që nga zhvillimet më të fundit në mikrokompjuterët e deri te sportet më të reja.

Ky është një mjet mësimor i habitshëm, i cili indihmon lexuesit jo vetëm tí shohin në pamje të gjalla gjendjet dhe konceptet, por edhe të kuptojnë kontekstin e tyre.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe1028
ISBN9789992774991
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip/Anglisht/Italisht
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMajlinda Nishku