Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  Viti i Botimit

  Ofertat

  Subjekte të tjera librash Ka 3919 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Nuk është në stok

   Në këtë libër me tregime duket se autori e ka kthyer shpesh kokën nga fëmijëria, rinia e më tutje, i vetëdijshëm që përvoja njerëzore është një thesar, nga e cila mrekullohesh sa herë e zbulon.

   600 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Nuk është në stok

   Historia e këtij romani është  mjaft interesante, dhe, mbi të gjitha një akt për të zbuluar vetveten; pa iu nënshtruar opinionit të të tjerëve. Duhet të kërkosh njerëz që nuk kanë frikë të bëjnë gabime.

   500 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Gjuha e zgjedhur nga autori na bën të qeshim me shpotitë e tij, duke hedhur e pritur batuta rreth çështjeve reale.

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   300 Lekë Në stok

   Në këto tregime ndërthuren personazhe të shumtë, zbërthehet bota shpirtërore e psikologjike e figurave të tyre, gjë që na bën ti lexojmë tregimet me një frymë.

   300 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok

   Secili nga tregimet zotërohet prej filozofisë së përvojës së të jetuarit të jetës në rrjedhën e saj të natyrshme me të gjitha dukuritë, punët, përpjekjet, gjendjet emocionale dhe veprimet e përditshme.

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Nuk është në stok

   Poezitë e dashurisë, të renditura në këtë libër në mënyrë të parregullt, shkëndijojnë gjatë gjithë librit, ato janë në një unitet krijimi dhe ndjenje, duke krijuar kështu një mozaik ndjesie të një të riu për të cilin dashuria, më tepër se dhimbje, është një ndjenjë fisnike dhe njerëzore

   500 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Libri të lë mbresa me freskinë dhe origjinalitetin e vet, me larminë e motiveve dhe të detajeve poetike.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   680 Lekë 800 Lekë -15% Në stok

   Subjekti i këtij romani është udhëtimi i Paolo Coelho-s gjatë muajve mars dhe korrik të vitit 2006, nëpër tre kontinente: Europë, Afrikë dhe Azi - një udhëtim në kohë dhe hapësirë, me të kaluarën dhe të tashmen, gjithmonë në kërkim të vetvetes.

   680 Lekë
   800 Lekë -15%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 105 Lekë 1 300 Lekë -15% Nuk është në stok

   Në kohën kur gazetarja Grejs Logan nis kronikën nga vendngjarja, papritmas në qiell shfaqet një lëmsh i stërmadh, vezullues drite, i cili e mbështjell anijen në një shkëlqim lëbyrës, mandej zhduket në mënyrë po aq të mistershme sa shfaqet, ndërsa bota mbarë mban frymën teksa ndjek ngjarjen drejtpërdrejt.

   1 105 Lekë
   1 300 Lekë -15%
   Shto në shportë Më shumë
   Cmim i reduktuar
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 500 Lekë Në stok

   Kalorësi i Bronztë është pjesë e një trilogjie. Romani nuk përfundon me kaq. A duhet të besojmë se Aleksandri ka vdekur? Si do të jetë jeta e Tatianës në Amerikë?

   1 500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Nuk është në stok

   Tre vëllezërve Kiler nuk u mungon asgjë: tërheqës dhe të përkëdhelur, bëjnë një jetë të privilegjuar që bazohet në pasurinë dhe pozicionin shoqëror të prindërve.

   1 200 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 020 Lekë 1 200 Lekë -15% Nuk është në stok

   E njohur si Mbretëresha e Akullt, Anelieza Zander de St. Phalle është një prej stilisteve më të shquara në botën e modës.

   1 020 Lekë
   1 200 Lekë -15%
   Shto në shportë Më shumë
   Cmim i reduktuar
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Erosi intensiv, si tërheqje mes trupave dhe shpirtit që nuk njeh rregulla dhe kufij, është protagonisti i madh i këtij romani, që shumë vetave mund tu duket e pavërtetë, por në fakt është mbrojtësi i një të vërtete të thellë.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 500 Lekë Nuk është në stok

   Me saktësinë e një historiani dhe me mjeshtërinë e një shkrimtari, Spiro Mella na paraqet në plotërinë e tij Ali pashë Tepelenën

   1 500 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Kur Liborio Uribe mori vesh se do të vdiste së shpejti, pati dëshirë të shihte për të fundit herë një tablo të Aurelio Artetës.

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Një rrëfim i qetë, i një jete të mbushur plot me sfida, mundime, por edhe me rezultate dhe arritje.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 300 Lekë Nuk është në stok

   Libri përqendrohet në dekadat qysh prej vitit 1949, duke paraqitur portrete të vizatuara me mjeshtëri .

   1 300 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 500 Lekë Në stok

   Ky libër përmbush një boshllëk, duke ofruar për herë të parë në gjuhën shqipe një tablo të krizës financiare globale, të krizës në Eurozonë dhe veçanërisht të krizës në Greqi, të sistemit monetar ndërkombëtar si dhe implikimet e zhvillimeve dramatike në ekonominë shqiptare në vitet e fundit.

   1 500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 000 Lekë Në stok

   Ky libër u drejtohet lexuesve të interesuar për Shkencën e Konstruksioneve, duke filluar nga studentët e inxhinierisë së ndërtimit dhe të arkitekturës, inxhinierët e arkitektët e diplomuar e deri te specialistët dhe studentët e disa profileve të tjera teknike, si inxhinieri mekanike, e minierave etj.

   2 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   850 Lekë 1 000 Lekë -15% Në stok

   Në këtë roman ka edhe një velierë. Por, si në veprat e mëparshme, Zija Çela e komandon anijen e prozës së vet për ta dërguar larg, përmes një bote sa reale aq imagjinare.

   850 Lekë
   1 000 Lekë -15%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Arben Shehi, me profesion arkitekt, por që nuk heq dorë kurrë nga letërsia dhe artet, që mbeten pasionet e tij të vazhdueshme. Poezitë e tij janë thellësisht lirike, tamam si një pasqyrë e vogël e vetë poetit

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Nuk është në stok

   Vëllimi me poezi i Qerim Skënderajt dallohet nga shumica e vëllimeve me vargje që po dalin në dritë në poezinë bashkëkohore. Ai spikat për qartësinë e vet kristaline.

   600 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Nuk është në stok

   Publicisti, humoristi dhe shkrimtari i njohur, Niko Nikolla, i njohur në Shqipëri si njeriu që arriti të drejtojë për 25 vjet revistën Hosteni, si kryeredaktor i saj, revista e parë opozitare në vend, e lidhi jetën e tij me gazetarinë si dhe me humorin përgjatë 45 viteve.

   1 000 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Ky libër është pjesë e historisë dhe tragjedisë shqiptare postkomuniste dhe dokumenton me fakte, për aq sa i takon një romani, atë çka ndodhi gjatë viteve të tranzicionit.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Nuk është në stok

   Ky libër është ndërtuar mbi një ngjarje të vërtetë. Sigurisht që autorja ka bërë ndryshime si te ngjarja ashtu edhe te disa nga personazhet, përndryshe nuk do të ishte letërsi artistike. 

   600 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Nuk është në stok

   Këto poezi vijnë para laxuesit si vokacion shprehës, që ruajnë ekuilibrim midis thënies dhe domethënies, formës dhe mesazhit.

   500 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Nuk është në stok

   Si bir Gostivari, Daja e pa të arsyeshme të tregojë përmes kujtesës së tij dhe me shumë vërtetësi historinë e luftërave të popullit të këtij qyteti e të rrethinave e, në tërësi, të shqiptarëve në trojet maqedonase

   500 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   300 Lekë Nuk është në stok

   Pjesë nga libri: Ishte e vështirë të përcaktoje se çfarë ishte. Nuk mund ta quaje as fshat, as qytezë. E quanin fermë, po as fermë tamam nuk ishte, më shumë ishte një pjesë ferme, domethënë vetëm pallatet e fermës.

   300 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   980 Lekë Nuk është në stok

   Nga libri: O Zot, si është e mundur që ma more Ajkunën, më të dashurën e jetës sime?! Jo, jo, nuk mund ta përpijë deti atë krijesë aq të bukur natyrore! Qoftë mallkuar ajo dallgë aq e fuqishme që ma rrëmbeu nga dora Ajkunën time!.

   980 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Nuk është në stok

   Nga Libri: Kurse Ana, e ulur në tavolinë, e kredhur mbi libra, po mendonte: Kaluan vitet, rrodhën si ujë, dhe ne u rritëm. Nuk jemi më ato vajzat e shkollës fillore dhe shtatëvjeçare, ku mësuesja me një zë të lartë bërtiste zgjate dorën!

   1 000 Lekë
   Shto në shportë Më shumë
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Nga libri: Megjithatë, nuk ishte kështu, jo siç e kasha menduar dhe pothuajse parashikuar, asgjë nuk doli shumë e mbarë. Ah sa herë mund ta kem kërkuar Piterin ndër këto vite, djalin me buzëqeshjen mahnitëse.

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

    Palcë e kombit tim është rrugëtimi i saj poetik, një vjershërim i mbushur me plot të panjohura. Të panjohurat janë ndjesitë e Andrianës, ai gjakim për të kërkuar të vërtetat historike, ato ekzistenciale dhe ato identitare të kombit

   500 Lekë
   Në stok
  Shfaq 65 - 96 nga 3919 libra