Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  Kusht
  V. Bot
  Rekomandime
  Produkt i Ri

  Ofertat

  Subjekte të tjera librash Ka 2306 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   1 400 Lekë Në stok

   Libri ka në qendër të tij ndriçimin e biografisë familjare të gazetarit Blendi Fevziu dhe manipulimeve që ai tenton ti bëjë asaj sipas autorit.

   1 400 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Frika më e madhe për një krijues nuk është humbja e garës me të tjerët apo me botën, por frika e madhe dhe totale është humbja e raportit të vogël të përditshëm me veten.

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Romani "Litari dhe lamtumira" i shkrimtarit Virion Graçi jep dëshmi të fuqishme të jetës shqiptare nëpërmjet fatit të heroit kryesor, Fitimit. Fitimi, përjashtuar nga universiteti në fund të viteve '80 për arsye politike, është shtrënguar ta ndërtojë jetën në fshatin e tij të varfër mes dhunës shtetërore, intrigave meskine dhe pasioneve shkatërrimtare.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Ajo është fryt i një imagjinate të pasur dhe i një pune krijuese e të bërë me përkushtim, krijuar në vazhdimësi në një periudhë mbi dyzetvjeçare në kushte e në rrethana të veçanta dhe në vende të ndryshme.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok

   Pjesë nga libri: E gjithnjë shpresonim në atë fijen e barit të gjelbër, që luhatej nga liria.

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   550 Lekë Në stok

   Paqe! Ose anija do të fundoset!

   550 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   400 Lekë Në stok

   Nga libri: E tashmja e njeh të shkuarën, por jo të ardhmen. Ato nuk mund të shkojnë më larg se dëshira për të dalë në sfond e padukshmja.

   400 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Teksa shkruan: "Unë mund të heq dorë nga gjithçka, por jo nga mendimi? Kjo është e mira ime më e lartë, madje e mira ime absolute", Arshi Pipa është aq i vërtetë e aq i sinqertë, sa asnjë tjetër mendimtar përpara tij, nëmos Sokrati, modeli i tij kurajoz.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Së pari, ishte një lëvizje shoqërore, sepse i përmbush të gjitha parametrat e një lëvizjeje shoqërore. Ajo pati strukturë, udhëheqësi, vlera të qarta ideologjike dhe ishte në marrëdhënie jo varësie me strukturat e parisë politike.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 500 Lekë Në stok

   Vendosja e një demokracie liberale, si objektiv dhe si proces, duket një objektiv më i largët sot se sa ka qenë në vitin 1990.

   1 500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Lëvizja studentore shqiptare, 1990-1991. Origjinat historike dhe kontributi i saj gjatë transformimeve politike.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Romeo Çollaku ka botuar trembëdhjetë libra me poezi, prozë e përkthime nga letërsia greke dhe franceze. 

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Politika e gjuhës në Shqipërinë socialiste. (A ka ndonjë gjë që s'do tia falnit dreqit Veçse gjuha është thesar i pa çmim).

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   540 Lekë 600 Lekë -10% Në stok

   Duke paraqitur 9 idetë e ngulitura (gënjeshtrat) në biznes, libri ofron zgjidhje të thjeshta dhe frymëzuese për problemet e krijuara çdo ditë nga vetë pronarët e bizneseve të vogla.

   540 Lekë
   600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Në këtë libër do të gjeni një bagazh informacionesh të detajuara dhe sugjerime konkrete e të zbatueshme lehtë, që na ndihmojnë ti trajtojmë në mënyrë të pavarur problemet e mbindjeshmërisë në botën që na rrethon

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   400 Lekë Në stok

   Ky libër është çelësi, i thjeshtë por efikas, për të treguar dhe për të njohur sekretet e Andrij Shevçenkos, një nga lojtarët më të famshëm në botë, i cili ka realizuar një nga ëndrrat më të mëdha të jëtës së tij, fitimin e Topit të Artë

   400 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Një roman i shkruar me një stil të veçantë, me rrëfime ngjethëse për jetë njerëzish të fundosur në Mesdhe apo Atlantik, për varkëtarë (ose më mirë: tregtarë të dëshpëruarish) të pashpirt, që vetëm duan të mbushin xhepat duke sakrifikuar jetë njerëzore

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Autorja rrëfen fillimet e punës së saj si juriste në Itali, në kohën e ngjarjeve më të komplikuara të politikës, ku ravijëzohet ana e panjohur e kryeministrit Xhulio Andreot. Ky libër, si një ditar mjaft interesant i "procesit të shekullit", lexohet si një thriller në fushën ligjore

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   300 Lekë Në stok

   Romani, - i ndërtuar rreth historisë së jetës së varfër të të dy të rinjëve kinezë që gjejnë një libër të Balzakut, të ndaluar nga Garda e Kuqe, - tregon forcën e humanizmit të dhimbshëm teksa njerëzit përjetonin tragjeditë historike që shkaktonte marrëzia e udhëheqësve

   300 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Historitë më të famshme të dashurisë: nga Tristani dhe Izolta te Romeo dhe Zhuljeta, duke kaluar nga Napoleoni dhe Zhozefina, Salvator Dali dhe Gala...

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Me nota lirike, prekëse e njëkohësisht të paharrueshme, libri tregon sesi ia ndryshoi jetën personazhit vajza e saj trevjeçare; si ajo i dha kurajë në luftën kundër tumorit. Ky roman ngushën çdokënd që është hidhëruar nga humbja e një të afërmi

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Një paketë këshillash për të rënë në peshë në mënyrë të shëndetshme: pa ndjerë urinë, pa llogaritur kaloritë dhe karbohidratet dhe duke shmangur rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe të trurit

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

   Menaxhimi i burimeve njerëzore; - këtu ndërtohet libri si një thesar këshillash të vlefshme, të shkurtra dhe praktike sesi duhen mbajtur punonjësit në punë. Libri i shërben çdo menaxheri, që është i interesuar të mbajë në punë më të mirët dhe më të zgjuarit!

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok

   Zbuloni sekretin e dyshimit pozitiv. Ky libër tregon teknikat e hetimit, strategjitë mbrojtëse dhe na jep këshilla praktike për shmangien e telasheve. Në këtë pasiguri, me skema të sajuara mund të bini lehtësisht viktimë nga kriminelë të paskrupullt e dinakë, prandaj ky lloj "dyshimi" konsiderohet virtyt në biznes

   720 Lekë
   800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Tronditës në zbulimet e tij, i shkruar me mjeshtëri dhe gjykime të drejta, libri sjell anën e padukshme të dinastisë Bush, përmes një tabloje të plotë historike dhe epokën që ajo modeloi gjatë 50 viteve të fundit në SHBA

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Një libër për prindër të guximshëm dhe që jep përgjigjet që kërkojmë: Nëna dhe babai projektojmë te bijtë e tyre ëndrrat dhe dështimet, ato që u kanë ngelur peng nga fëmijëria e adoleshenca, si dhe dëshirat e papërmbushura, teksa presin në mënyrë të pavetëdijshme që fëmijët të shndërrohen në zgjatime të tyre dhe të përmbushin këto pengje. Por, çfarë ndodh...

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Mënyra të ushqyeri për të rritur fëmijë të fortë dhe të shëndetshëm: Çfarë mund të hanë fëmijët e vegjël: Kur është mirë të fillojë heqja e gjirit? A mund ta bësh fëmijën vegjeterian që herët? Në këtë botim gjeni këshilla të urta, informacion të shumëllojtë dhe receta të thjeshta, që i ndihmojnë, sidomos prindërit e rinj, të zgjedhin rrugën e duhur në...

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   400 Lekë Në stok

   I konsideruar si një nga librat më të mirë të një mijë viteve të fundit, romani i Gogolit vjen i plotë për herë të parë në gjuhën shqipe

   400 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Kur Anais Nini takoi shkrimtarin Henri Miler - një burrë që ajo e shihte si një gjigant intelektual - dhe të shoqen e tij aq të bukur, Xhun Mensfildin, jeta e saj u zhyt në një pështjellim emocional dhe seksual. Kjo histori vjen përmes ditareve të saja, - një lëmsh emocionues dhe i pazgjidhshëm marrëdhëniesh - si dhe zgjimi personal dhe seksual

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Natën vonë, duke rrëmuar në bibliotekën e të atit, një vajzë gjen rastësisht një libër të lashtë me ca germa të zverdhura të kobshme, me titull: "Pasardhësit tim të dashur të pafat". Ky zbulim e kredh vajzën në një botë - qorrsokak, ku sekretet e së shkuarës së të atit dhe fatit misterioz të së ëmës lidhen me një mynxyrë të fshehur në thellësitë e historisë

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Një investigm i thellë rreth lidhjeve misterioze të kinemasë, krimit, seksit dhe vdekjes që vjen si një demaskim i bujshëm me dëshmi filmike të marrëdhënieve të rrezikshme, të errëta e gjithaq joshëse, mes mafies dhe Hollivudit. Ky libër, i bazuar në dhjetëra burime, heton me kujdes të madh dhe rrëfen haptas historinë e fshehtë të këtij flirti

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Hudhra, ky ilaç origjinal që na e ka falur natyra, për shekuj me radhë, është bërë e famshme për efektet e saj shëruese. Sipas studimeve më të fundit shkencore dhe klinike ajo parandalon sëmundjet kardiovaskulare, infeksionet bakteriale, ato të mykut dhe kancerin. Për më shumë, ndiqni këtë udhërrëfyes të shkëlqyer

   500 Lekë
   Në stok
  Shfaq 33 - 64 nga 2306 libra