Për Fëmijë Ka 827 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë 1 000 Lekë -50% Në stok

  Shtyp dhe dëgjo! Këlyshëve të mbarë e të mirë, Babagjyshi u sjell dhurata e lumturi. Lexo librin e shtyp butonat, nën tingujt e Krishtlindjeve do jesh i lumtur edhe ti! Me ilustrimet me te bukura nga Tony Wolf.

  500 Lekë
  1 000 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë 2 000 Lekë -50% Në stok

  "Rrotullohen rrptat pa pushim" dhe të tjera vargje muzikore. Luaj dhe këndo 7 vargjet në pianon tënde elektronike.

  1 000 Lekë
  2 000 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë 2 000 Lekë -50% Në stok

  "Yll i vogël" dhe të tjera vargje muzikore. Luaj dhe këndo 7 vargjet në pianon tënde elektronike.

  1 000 Lekë
  2 000 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë 1 000 Lekë -50% Në stok

  Një rrëfenjë me zë nga Margarita Xhepa.

  500 Lekë
  1 000 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë 1 000 Lekë -50% Në stok

  Një rrëfenjë me zë nga Margarita Xhepa.

  500 Lekë
  1 000 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë 1 000 Lekë -50% Në stok

  Për gjumin e çdo vogëlushi, përralla të ëmbla dhe shumë vjersha të bukura, nën shoqërinë e Arushit Tedi dhe mamit të tij. Libri i vogël është i mbushur me ilustrime shumëngjyrëshe. Me ilustrimet me te bukura nga Tony Wolf.

  500 Lekë
  1 000 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë 600 Lekë -50% Në stok

  Libra për fëmijët e vegjël të cilët sapo kanë filluar të eksplorojnë botën. Me ilustrime shumëngjyrëshe dhe tërheqëse për femijet nga Mat Wolf. Libër i krijuar nga materiale te forta dhe cilësore.

  300 Lekë
  600 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë 600 Lekë -50% Në stok

  Libra për fëmijët e vegjël të cilët sapo kanë filluar të eksplorojnë botën. Me ilustrime shumëngjyrëshe dhe tërheqëse për femijet nga Mat Wolf. Libër i krijuar nga materiale te forta dhe cilësore.

  300 Lekë
  600 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  950 Lekë 1 900 Lekë -50% Në stok

  Rrëfenjat më të bukura të fermës janë përmbledhur në një libër të vetëm.

  950 Lekë
  1 900 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  950 Lekë 1 900 Lekë -50% Në stok

  Na ishte një herë një pyll magjik në të cilin jetonin shumë kafshë, xhuxhë, zana, elfë dhe gjigantë...

  950 Lekë
  1 900 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 250 Lekë 2 500 Lekë -50% Në stok

  1 250 Lekë
  2 500 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë 2 000 Lekë -50% Në stok

  ''Rrëfenja për vajzat'' është një përmbledhje magjepsëse e përrallave klasike nga autorë të famshëm, përfshirë LewisCarroll, Frances Hodgson Burnett, Kenneth Grahame dhe Louisa May Alcott. Shumëllojshmëtia e ilustrimeve mahnitëse na paraqet gjallërinë e disa prej personazheve më të dashur në letërsi.

  1 000 Lekë
  2 000 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  750 Lekë 1 500 Lekë -50% Në stok

  Informacion i saktë dhe i detajuar në formë pamore, i dhënë në mënyrë Lehtësisht të lexueshme dhe të kuptueshme për të gjithë. Përcaktimet e termave shkencorë jepen të shpjeguara e gjenden në fjalorth.

  750 Lekë
  1 500 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  750 Lekë 1 500 Lekë -50% Në stok

  Mbërtheni rripin tuaj të sigurimit për një udhëtim jashtë kësaj bote, me qindra lidhje me çka më të mirë në Rrjet

  750 Lekë
  1 500 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  750 Lekë 1 500 Lekë -50% Në stok

  Plot me lexime kurioze, Udhërrëfyesit e dijes hapin derën drejt një bote komplekse dhe joshëse. Ky Libër i jep përgjigje pyetjeve të pafund rreth çdogjëje, që nga fosilet - provë e gjallesave më të hershme - deri te teknikat ultramoderne hartografike.

  750 Lekë
  1 500 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  950 Lekë 1 900 Lekë -50% Në stok

  "Na ishte një herë", është një libër me 12 përrallat klasike, më të bukura.

  950 Lekë
  1 900 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  750 Lekë 1 500 Lekë -50% Në stok

  Me sytë nga qielli, ky libër u jep përgjigje pyetjeve pambarim për meteorologjinë dhe mjedisin. Për të gjithë texuesit kureshtarë, udhërrëfyesit e dijes, hapin portën drejt një bote komplekse dhe dukurive joshëse.

  750 Lekë
  1 500 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 990 Lekë Në stok

  Ky libër i mrekullueshëm reference përmban pothuaj të gjitha faktet që do t'ju duhet të dini në jetë, përfshirë edhe informacione për shkencën dhe teknologjinë, strukturën dhe pamjen e Tokës, trupin e njeriut, bimët dhe kafshët dhe shumë e shumë të tjera.

  1 990 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë 600 Lekë -50% Në stok

  Fotografi satelitore të peizazheve më mbresëlënëse të Tokës. Informacion i vlefshëm për ndërtimin dhe përodrimin e hartave. Tregues me fakte për vendet e botës. Gamë e gjerë me adresa të rekomanduara Interneti.

  300 Lekë
  600 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë 1 000 Lekë -50% Në stok

  Për gjumin e çdo vogëlushi, përralla të ëmbla dhe shumë vjersha të bukura, nën shoqërinë e Arushit Tedi dhe mamit të tij. Libri i vogël është i mbushur me ilustrime shumëngjyrëshe. Me ilustrimet me te bukura nga Tony Wolf.

  500 Lekë
  1 000 Lekë -50%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  200 Lekë Në stok

  Një nga përrallat më të njohura të letërsisë botërore. Dy fëmijë të varfër, miqësia dhe sakrifica për shokun, shtriga e dëborës që do ta minojë këtë miqësi. I përshtatshëm për fëmijët e shkollës fillore.

  200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Rulina është vetëm 12 vjeç, por i ngjan një luaneshe për nga guximi. Ajo dëshiron të shpëtojë shoqen e vet, Plonin, nga shtëpia e pleqve, prandaj organizon arratisjen e saj, pa harruar asnjë hollësi.

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Përmes humorit shpërthyes dhe dialogëve interesantë, Jo Nesbø gdhend karakteret e tij të çuditshme e të mrekullueshme dhe e lë imagjinatën të endet përtej kufijve në këtë libër tërheqës për fëmijë. Historia është kaq e çuditshme dhe qesharake, saqë herë pas here do tju duhet ta lini librin për të qeshur me lot...

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  Librave klasikë nuk u ikën koha kurrë. I përfshirë mes 100 librave që duhen lexuar që në rini, Shigjeta e zezë, tregon për aventurat e dy të rinjve, të cilët ndeshin me shumë vështirësi të kohës, por edhe të mentaliteteve për tu lidhur së bashku. Luftëtarët e Shigjetës së zezë janë të pamposhtur, energjikë, ndaj do të bëjnë për vete këdo që i lexon.

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  250 Lekë Në stok

  Vjen i përshtatur për fëmijë nga Odhise Grillo, vepra më e madhe shqiptare. Fëmijët befasohen, shqetësohen dhe tronditen nga ritmi i jetës shqiptare e qindra-mijëra viteve më parë, nga portretet e brengosura dhe krenare të prijësve shqiptarë që luftuan për pavarësi.

  250 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Një libër i ri nga Martha Heesen, plot me të papritura dhe humor. Një histori gazmore dhe dramatike, një histori e hareshme e mallëngjyese.

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Emigrantët shqiptarë të sheshit Omonia, ndoshta e njohin këtë kafene? Apo një tjetër të ngjashme me të? Ngjarjet që trajtohen në këtë vëllim me tregime bazohen tërësisht në aktualitetin shqiptar, në shtjellat ku është përfshirë shoqëria jonë në tranzicion.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  Historia tregon për aventurat e një vajze të vogël, Dorothi Gale, në tokën e Ozit, pasi një tornado e shkëputi nga ferma ku jetonte në Kansas. Magjistari i Ozit është një nga historitë më të njohura në kulturën amerikane. ?

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 620 Lekë 1 800 Lekë -10% Në stok

  Ky set iu vjen në ndihmë prindërve dhe mësueve për të testuar inteligjencën e fëmijës tuaj: Janë dy libra me gjëagjëza, të ilustruara me ngjyra, nga jeta e përditshme dhe bota e kafshëve. Për ta bërë lojën sa më interesante, janë dhënë disa variante, ndërmjet të cilave duhet zgjedhur përgjigja e duhur. Seti është i rekomandueshëm për fëmijë të moshës 3-6...

  1 620 Lekë
  1 800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 727 Lekë 3 030 Lekë -10% Në stok

  Klasikët mbeten teksa librat vijnë dhe shkojnë. Në këtë set kemi përzgjedhur 4 vepra klasike të përshtatura për fëmijë: “Piter Pani”, “Princi i vogël”, “Aventurat e Pinokut” dhe “Bëmat e Lizës në botën e çudirave”. Seti është i rekomandueshëm për lexuesit e moshës 7 – 12 vjeç dhe Bukinist i jep në një ofertë të veçantë për ju.

  2 727 Lekë
  3 030 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 520 Lekë 2 800 Lekë -10% Në stok

  Klasikët mbeten teksa librat vijnë dhe shkojnë. Në këtë set kemi përzgjedhur 5 vepra klasike të përshtatura për fëmijë: “Odisea”, “Poliana”, Tarzani i majmunëve, Libri i xhunglës dhe Luiza në botën e çudirave. Seti është i rekomandueshëm për lexuesit e moshës 7 – 12 vjeç dhe Bukinist i jep në një ofertë të veçantë për ju.

  2 520 Lekë
  2 800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 520 Lekë 2 800 Lekë -10% Në stok

  Klasikët mbeten teksa librat vijnë dhe shkojnë. Në këtë set kemi përzgjedhur 5 vepra klasike të përshtatura për fëmijë: Hajdi, Kopshti sekret, Aventurat e Pinokut, Ishulli i thesarit dhe Udhëtim në qendër të Tokës”. Seti është i rekomandueshëm për lexuesit e moshës 7 – 12 vjeç dhe Bukinist i jep në një ofertë të veçantë për ju.

  2 520 Lekë
  2 800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 1 - 32 nga 827 libra