Për Fëmijë 

për faqe
Shfaq 61 - 90 nga 1086 libra
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Shtëpia me Shtatë Çati është një roman gotik i shkruar në mes të vitin 1850 nga autori amerikan Nathaniel Haëthorne.Në qendër të romanit është një familje nga Anglia dhe shtëpia e tyre e vjetër.

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Në kodrat e Indisë Jugore një foshnjë rri ngrohtë dhe e sigurtë në shpellë. Ai është shtrirë midis këlyshëve ujqër, pranë Mama Ulkonjës dhe nuk ka fare frikë. Jashtë shpellës Sher Kani, tigri njeringrënës, ulërin me zemërim duke dashur ta kullufisë foshnjën.

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Vogëlushja Meri është një jetime e ardhur nga India për të jetuar me të afërmit në Angli. Kushëriri i saj, Kolin, ështënjë djalë shëndetlig, që jeton në të njëjtën shtëpi të madhe e të ftohtë, ku Meri është dërguar.

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Miqtë më të mirë të Antonit janë vampirë!Rudigeri, vampiri i vogël, Ana, motra e tij dhe pjesa tjetër e familjes së tyre jetojnë në një zgavër në varrezat lokale.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni është një djalë nëntëvjeçar, që i pëlqejnë librat me histori të frikshme

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Olga, mbesa egoiste dhe mendjemadhe e teto Dorotisë ka ardhur të qëndrojë në zgavër... dhe vampiri i vogël ka rënë në dashuri me të! Ana dhe Antoni duhet të bëjnë diçka... Po çfarë?

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Kur prindërit e Antonit shpallin se do të kalojnë një javë pushimesh çlodhëse në Ligatinën e Poshtme, Antonin e kap paniku... çfarë dreqin mund të bëjë në një vend të tillë të humbur?

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni dhe shoku i tij Rudiger, Vampiri i Vogël, po qëndrojnë në fermën e familjes Hering. Po Rudigeri është gjithë hundë e buzë, sepse nuk mund të gjejë diçka të përshtatshme për të ngrënë. Kur zonja Hering zbulon se dikush i ka thëthirë të gjitha vezët, dyshimet bien mbi Antonin...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni ka rene ne gjurmet e nje komploti te lig kunder miqeve te tij vampire. Ka bindjen se vampire i ri misterioz, Igno fon Rant, qe se shpejti pret te fejohet me teto Dorotine, nuk eshte ai qe shfaqet.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve është një seri librash për fëmijë nga autorja Kejt Mekmullan të ilustruara nga Bill Basso.Seritë flasin për aventurat e një djali të ri të varfër, Uiglafi i Pinuikut dhe për dy shokët e tij : Erika dhe Angus të cilat shkollohen në shkollën "Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve" (AGJD) të cilin e ka blerë xhaxhai i...

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Mamaja e famshe e Gorzilit, Sitha, vjen për të parë së kush i vrau të birin

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Nxënësit e AGJD shkojnë në pyllin e Zi për të kërkuar arin e Sithes

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Princesha Belkina po kërkon për një burrë-një burrë me flokë të kuq që ka vrarë së paku dy dragonj dhe emri i fillon me shkronjën e saj të preferuar, U. A mund të jetë Uiglaf ky burrë, um?!

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Shkolla e AGJD, konkurron më shkollat për Turneun Mbarëkombëtar për Forcën e Trurit

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Gëzimi i ditë së Fundit të viti 999 prishet kur të tërë zbulojnë së Bota do të Shkatërrohet mijëvjeçarin e parë (1000)

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Uiglafi dhe Angusi duke mbledhur plehrat në oborr gjejnë një vezë dinozauri të cilën e marrin me vetë në shkollë dhe kur veza çel ato fillojnë të stervisin dragoin në mënyra të ndryshme

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Vampiri i vogël hungëron pa pushim në gërmadhat e kështjellës në Luginën e Rrëmetit. Antonit sigurisht iu desh të shpërngulej në bujtinën e mërzitshme të zonjës Miroshe. Për fat, edhe këtu ai arrin ti shpëtojë herë pas here syve të vëmendshëm të prindërve. Vampiri i vogël e pret në një orë mësimi për Kronikat e familjes. Në fund Antonit i duhet të mësojë...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antonin e ka marrë malli për shokët e tij vampirë, të cilët jetonin në zgavrën e varrezave lokale. Rudingari, vampiri i vogël dhe motra e tij Ana, tani jetojnë shumë larg, në rruginën e Rrëmetit. Kështu që, kur prindërit e pyesin Antonin se ku dëshiron ti kalojë pushimet, ky zgjedh pa mëdyshje një vend pranë shtëpisë së re të vampirëve

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Një histori e re brilante e autorit më të shitur në botë këto momente për librat për fëmijë, David Walliams, i ilustruar në mënyrë brilante nga Tony Ross. Vetëm ky libër ka shënuar një rekord mbi 20 milionë kopje përgjatë një viti, duke kaluar shitjet e Harry Potter...

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  300 Lekë
  Në stok
 • Le të eksplorojmë dhe të zbulojmë së bashku botën e nënujit me gjithë misteret e saj. Ka kaq shumë për të thënë për ajsbergët dhe gumat koralore, për peshqit e shumëllojshëm dhe krijesa të tjera detare të jashtëzakonshme, për të cilat nuk kishit dëgjuar kurrë më parë. Do të zbuloni se meduzat kanë jetuar shumë kohë para dinozaurëve, se sfungjerët, në të...

  900 Lekë
  Në stok
 • A të duket e magjishme dhe a të zgjon kërshërinë bota e kafshëve? Ne kemi krijuar këtë libër enkas për ty! Këtu do të gjesh informacione për lindjet, banesat, jetën në bashkësi, do të mësosh se si komunikojnë kafshët mes tyre dhe se si mbijetojnë ato në kushte të skajshme. Do të zbulosh kërshëri pa fund, që do të të lënë me gojë hapur. Do të kesh mundësi...

  900 Lekë
  Në stok
 • Kuqaloshja është një pulë zemërmirë, por që nuk i pushon goja. Ajo flet me zë shumë të lartë, nuk i dëgjon kurrë të tjerët dhe i vë në siklet miqtë e saj duke treguar të fshehtat e tyre. Prandaj, kalë Doriu vendos ta mësojë atë të dëgjojë më me kujdes të tjerët, gjatë një shëtitjeje që do të jetë vërtet argëtuese.  

  400 Lekë
  Në stok
 • Pipi është një ketrush i vogël shumë i zgjuar, por që nuk i di fare rregullat e mirësjelljes në tryezë. Ai i shërben së pari vetes, flet me gojën e mbushur plot, ha me gishta dhe mbështet bërrylat në tryezë. Prandaj, miushe Mimi vendos ta mësojë se si të sillet. Po sa e këndshme është kjo mënyrë të mësuari!

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Hipopotam Trazovaçit i pëlqen shumë të luajë me miqtë e tij, por nuk i pëlqen fare ta humbasë lojën. Sa herë që humbet, në vend që të përgëzojë fituesin, ai nis të bëjë me hile, gjen një justifikim për ta filluar lojën nga e para, ankohet ose zemërohet. Prandaj, zebra Afta vendos ta mësojë atë të luajë sipas rregullave. Po sa e këndshme është kjo mënyrë...

  400 Lekë
  Në stok
 • Gazmori është një elefant që i pëlqen argëtimi, por, shpesh, tregohet i pakujdesshëm dhe i pasjellshëm: shtyn majtas e djathtas derisa të dalë në krye, teshtin pa e vënë dorën para gojës dhe nuk i dëgjon kurrë të tjerët. Prandaj, krokodil Tili vendos t’i mësojë rregullat e mirësjelljes. Po sa e këndshme është kjo mënyrë të mësuari!

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Sikundër nënkuptohet nga titulli, Garcia Márquez ka shkruar roman për dashurinë, për dashurinë me të gjitha fytyrat e saj: dashuri rinore, dashuri bashkëshortore, dashuri romantike, dashuri të mishit, dashuri, madje, edhe me shenjat e kolerës. Për më tepër, ai ka shkruar një vepër arti që rrezaton një humanizëm të atillë, që lexuesit do ta ruajnë thellë...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Personazhi ynë ka një të veçantë: Ai është i dashuruar pas natyrës dhe kafshëve si asnjëri prej miqve të tij. Në këtë libër vijnë aventurat e vogëlushit Krisli kur shkon në fshat tek gjyshi i tij, Selimi. Në faqet e tij do të gjeni historitë e vogëlushit në udhëtimet që bën mes natyrës, detit, dhe botës së madhe të kafshëve. Libri është shoqëruar me shumë...

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  150 Lekë Në stok

  Një përrallë e bukur kur realja dhe magjikja gërshetohen aq bukur; disa shoqe që jetojnë dy realitete vijnë me botën e tyre, me ëndrrat dhe dëshirat. Libri është shoqëruar me ilustrimet e piktorit Ergys Faja

  150 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  Oriku është një djalë që nuk i është ndarë buzëqeshja që kur ka ardhur në jetë. Por kur u rrit ai nuk i linte dy gurë bashkë. Pasioni i tij janë kafshët. Prindërit i blejnë orikut të vogël një maçok. Por çfarë ndodh më pas me jetën e tij? Këtë dhe shumë gjëra të tjera do t’i mësoni teksa do të lexoni librin “Tri ndodhitë e Orikut...

  300 Lekë
  Në stok
Shfaq 61 - 90 nga 1086 libra