Cmim i reduktuar! Shkrime te zgjedhura Shiko më të madhe

Shkrime te zgjedhura

Arben Puto BD0458

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Një përmbledhje e shkrimeve të zgjedhura të juristit dhe politologut shqiptar të botuara pas ndarjes së tij nga jeta.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994304745

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Arben Puto lindi në Gjirokastër. Ka studiuar në Fakultetin e Drejtësisë në Universitetin e Moskës, dega e së drejtës ndërkombëtare publike. Me hapjen e Universitetit të Tiranës, më 1957, ka punuar si pedagog dhe punonjës shkencor në Fakultetin Juridik, derisa doli në pension më 1990. Është autor i një numri veprash në fushën e së drejtës ndërkombëtare dhe historisë së diplomacisë.

Të dhëna

Faqe536
ISBN9789994304745
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë