I ri Cmim i reduktuar! Tri motrat Shiko më të madhe

Tri motrat

Heather Morris A-008515

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Frymëzuar nga një histori e vërtetë dhe me ngjarje që ndërthuren me historitë e Lejlit, Gitës dhe Silkës, në librin “Tri motrat” do të lënë mendjen dhe zemrën të gjithë të pasionuarit pas historive të kurajës dhe forcës.

Më shumë detaje

972 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338365

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Tri motra sllovake i mbijetojnë disa viteve në kampin më famëkeq të nazistëve, Aushvic. Livia, Magda dhe Sibi i kanë premtuar njëra-tjetrës se nuk do të ndahen kurrë, qoftë edhe para vështirësive më të mëdha. Kështu, qëndrojnë të bashkuara edhe kur rrezikojnë të vdesin nga uria, rraskapitja apo nga mizoria e kapove të kampit nazist.

Kur forcat aleate i afrohen fitores, motrat duhet të përballen me një sfidë të fundit: marshimin e vdekjes nga Aushvici, teksa nazistët përpiqen të zhdukin provat e burgosjes dhe keqtrajtimit të mijëra njerëzve. Një ndodhi fatlume e minutës së fundit bën që tri motrat të arratisen nga rreshti i marshimit dhe të fshihen në pyll për ditë të tëra, para se t’i shpëtojnë forcat aleate.

Pikërisht aty duket se nis historia e vërtetë e tri motrave. Prej atje, ato udhëtojnë për në Izrael, në shtëpinë e tyre të re, ku beteja për liri merr një formë tjetër. Livia, Magda dhe Sibi duhet të përballen me fantazmat e së kaluarës dhe disa sekrete që i kanë mbajtur njëra-tjetrës.

Të dhëna

Faqe436
ISBN9789928338365
Titulli origjinalThree sisters
RedaktoriPranvera Palushi, Bledar Çepele
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Pasmaçiu
RomanSagë&Histori