I ri Cmim i reduktuar! Tatuisti i Aushvicit Shiko më të madhe

Tatuisti i Aushvicit

Heather Morris BLV0059

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman i bazuar në një histori të vërtetë, nga Heather Morris! Një histori dashurie në një kamp përqendrimi, ajo e Lejli dhe Gita Sokolovit, jo vetëm që do t'i mbijetonte ditëve të vështira, por do të dokumentohej me detaje shumë vite më pas. Një histori e mbetur peng për shtatëdhjetë vjet me radhë, e cila do t'ju bëjë për të qarë, por edhe do t'ju falë optimizëm. Janë shkruar libra pa fund për Holokaustin, por asnjë si ky që keni në dorë.

Më shumë detaje

877 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216496

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Unë i bëra tatuazh numrin në krah,

ajo bëri tatuazh emrin e saj në zemrën time...

Ajo... priste radhën për të bërë tatuazh numrin e saj. Dridhej... ishte një vajzë aq e re! Ai... ishte tatuisti.

Nuk e ngrinte kokën asnjëherë nga puna, por, papritmas ngriti sytë dhe pa atë... Ishte dashuri me shikim të parë.

Për hir të dashurisë, por edhe të drejtësisë, Lejli do të rrezikojë jetën, duke përdorur pozicionin e tij "të privilegjuar", për të shkëmbyer bizhuteri dhe para të marra nga hebrenjtë e vrarë, me pak ushqim, për të mbajtur gjallë shpirtin e hebrenjve të burgosur.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe242
ISBN9789928216496
Titulli origjinalThe Tattooist of Auschwitz
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlendi Lami
RomanMister&Thriller