Cmim i reduktuar! Pjeter Bogdani e Shqipnia e kohes se tij Shiko më të madhe

Pjeter Bogdani e Shqipnia e kohes se tij

Át Luigji Marlekaj FRA0024

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Luigj Marlekajt është njohës i shkëlqyer i veprës së Bogdanit dhe i Shqipërisë së shekullit të XVII, gjë që dëshmohet më së miri edhe në studimin e tij monografik Pjetër Bogdani e Shqipnia e kohës se tij. Kjo është një punë kolosale e një njeriu të përkushtuar. Prandaj kjo vepër është referenciale për të kuptuar Bogdanin dhe Shqipërinë e asaj periudhe..

903 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
Fletët804
ISBN9789994386376

1 700 Lekë

-15%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët804
ISBN9789994386376
V. Bot2008
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç