Mengjes te Tiffany Shiko më të madhe

Mengjes te Tiffany

Truman Capote A-008709

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

 “Mëngjes te Tiffany” është ndër librat më të përfolur të shekullit XX. E shkruar nga Truman Capote, një ndër emrat më kontraversialë të artit amerikan, kjo novelë arriti famë mbarëbotërore, famë e cila u stimulua edhe nga ekranizimi i këtij libri dhe nga loja e yllit hollivudian Audrey Hepburn.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951054317

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një roman i këndshëm që tërheq çdo tip lexuesi dhe që jetën e përditshme e të zakonshme e shndërron në art. “Mëngjes te Tiffany” nuk është vetëm historia e Hollit, por e çdo vajze që i tejkalon konvencat shoqërore dhe e jeton jetën ashtu siç ka dëshirë. Novela është përkthyer nga Elvana Zaimi-Tufa.

Të dhëna

Faqe131
ISBN9789951054317
Viti i Botimit2022
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvana Zaimi - Tufa