Mesazh në shishe Shiko më të madhe

Mesazh ne shishe

Nicholas Sparks BOT0078

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A besoni në dashur? Këtë ndjesi thelbësore ngre një nga romanet më të mira të Nicholas Sparks: Dallgët, dhe fati, mund ta kishin çuar kudo atë shishe, por në fakt u gjet tri javë pas nisjes së udhëtimit.

Më shumë detaje

300 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dallgët, dhe fati, mund ta kishin çuar kudo atë shishe, por në fakt u gjet tri javë pas nisjes së udhëtimit. Tereza Osborn, e divorcuar dhe nënë e një djali 12-vjeçar, e gjen shishen gjatë një pushimi në bregdet, për t’u shkëputur nga puna si kolumniste në gazetën e Bostonit. Brenda shishes ishte një letër, në të cilën shkruhej: “E dashur Kethrin, më mungon shumë, si gjithmonë, por sot është shumë e vështirë, sepse oqeani po më këndon këngën e jetës tonë së bashku”.

Për Garret, mesazhi është e vetmja mënyrë për të shprehur dashurinë për një grua që e ka humbur. Për Terezën, së cilës i mungon romanca që kur i shoqi theu besimin e saj, ky mesazh është intrigues. E nxitur nga misteri, Tereza nis një udhëtim në kërkim të Garret. Të bashkuar nga shansi apo diçka tjetër më e fuqishme, jetët e tyre bashkohen duke përçuar shpresë për të dashuruar sërish.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe380
V. Bot1998
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiIlirjan Isaraj
RomanRomancë&Pasion