I ri Larg meje Shiko më të madhe

Larg meje

Gayle Forman BUE491

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Njihuni me Maribeth Klein, një prind i zakonshëm, që stërmundohet për të përballuar sfidat e jetës. Ajo është kaq e zënë sa nuk e kupton se po shkakton një atak në zemër dhe kështu bëhet e varur nga familja e saj. Klein i nënshtrohet një operacioni në zemrë dhe më pas nuk mund të shërohet. Kështu, ajo rend drejt të së pamendueshmes: paketon valixhet dhe lë pas gjithçka. Vetëm atëherë ajo do të fillojë të kuptojë vërtet nga se është duke vrapuar.

Më shumë detaje

903 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033208

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Për çdo grua që ka fantazuar ndonjëherë për ngasjen e fundit në vend që të shkojë në shtëpi për të bërë darkë, për çdo grua që ka ëndërruar ndonjëherë të hipte në një tren ku nuk ka nevojë për vëmendje të vazhdueshme, - ju ftojmë të takoni Maribeth Klein. Një nënë e stërmunduar në punë, e cila është tejet e zënë me kujdesjet për burrin dhe binjakët e saj, dhe ajo as nuk e kupton se ajo ka pasur një atak në zemër.

Më pas, befasuar për të zbuluar shkakun, Maribeth bën të pamendueshme: Ajo përgatitet për tu larguar. Ne e shohim jetën e saj tashmë nga një perspektivë tjetër. Larg nga kërkesat e familjes dhe karrierës dhe me ndihmën e çlirimit të miqësive të reja, Maribeth më së fundi është në gjendje të mbajë deri në sekretet që ajo ka mbajtur nga ata që ajo i do dhe nga ato që e duan.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe330
ISBN9789928033208
Titulli origjinalLeave me
RedaktoriXhevahir Lleshi
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhevat Lloshi
RomanPsikologjik