I ri Cmim i reduktuar! Ç’te besh kur gabimet te futin dridhmat Shiko më të madhe

Ç’te besh kur gabimet te futin dridhmat

Claire A.B. Freeland, Jacqueline B.Toner A-002609

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Udhëzuesi i udhëheq fëmijët dhe prindërit e tyre përmes emocioneve që fshehin frikën e të bërit gabime duke përdorur strategjitë dhe teknikat e bazuara në parimet konjitive-sjellore. Ky libër ndërveprues vetë-ndihmës është një burim gjithëpërfshirës për edukimin, motivimin dhe fuqizimin e fëmijëve për t’u përballur me gabimet... në mënyrë që të eksplorojnë territore të reja pa frikë!

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286376

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Eksploruesit eksplorojnë vende në të cilat ata nuk kanë qenë kurrë më parë. Atyre mund t’u duhet njëfarë kohe derisa t’i bëjnë zbulimet e tyre. Ata mund ta kenë të vështirësi t’i kuptojnë hartat. Ata mund të ndjekin shtigje të gabuara apo të marrin kthesa të gabuara. Ka raste që ndonjëherë atyre u duhet t’ia nisin nga e para të gjithë ekspeditën!

Sikur eksploruesit të mos i kishin pranuar gabimet e tyre dhe të mos kishin vazhduar përpara, ndoshta ata kurrë nuk do të kishin bërë ndonjë zbulim! Të duket e njohur me veten? Nëse e ke problem të pranosh gabimet, nëse përpiqesh të kesh vazhdimisht të drejtë, ose nëse shqetësohesh se nuk do të jesh i mirë sa duhet, ky libër është për ty!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789928286376
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAulona Ormeni