I ri Banda e mesnatës Shiko më të madhe

Banda e mesnates

David Walliams BAT0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mirëse vini në “Bandën e mesnatës”!

Mesnata është koha kur shumica e fëmijëve flenë, përveç sigurisht... bandës së mesnatës! Pikërisht atëherë nisin aventurat e tyre, kur Tomi përfundon në spital me një goditje në kokë dhe takon edhe katër fëmijë të tjerë..... Banda jonë nuk duhet humbur kurrësesi

Më shumë detaje

463 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219411

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Tomi pasi ha një top kriteki në kokë, përfundon në spitalin “Lord Fant” ku përballet me njeriun më të frikshëm që ka parë ndonjëherë. Dhe, kur mendon se gjërat nuk kanë ku të shkojnë më keq, has kryeinfermieren që drejton pavjonin e fëmijëve.

Por, Tomit nuk i shkon mendja që të nisë udhëtimin më epik të jetës së tij.

Kjo është historia magjike e pesë fëmijëve të atij pavjoni në kërkim të aventurave!

Libri i nëntë për fëmijë nga David Walliams është historia e dhembshurisë dhe miqësisë – dhe dëshmia sesi ëndrrat bëhen realitet

VLERËSIME PËR AUTORIN

“I dua shumë librat e David Walliams... do të bëhen klasikë....”

-Sue Townsend, “The Guardian”

“Më në fund Dahli e ka një rival”

-“The Telegraph”

Të dhëna

Faqe480
ISBN9789928219411
RedaktoriBrikena Liko
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka