Cmim i reduktuar! Dentisja shtrigë Shiko më të madhe

Dentistja shtrige

David Walliams BAT0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Hapni sytë! Kjo është një histori me tmerre. Plot e përplot me fjalë të shpikura. Ky libër iu kall datën dhe iu kthen njëherësh edhe buzëqeshjen, sapo të njiheni me Alfin, një djalë me zemër të madhe, por që ka frikë për vdekje nga dentistët. Duke e lexuar këtë libër do t’iu kërcasin dhëmbët nga frika dhe do t’iu shyhen nofullat prej gazit.....

Më shumë detaje

432 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116437

800 Lekë

-20%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Errësira kishte mbërritur në qytet. Gjëra të çuditshme po ndodhnin në pikun e natës. Fëmijët kur binin të flinin, fusnin nën jastëk dhëmbin e rënë për zanën e dhëmbëve, por kur zgjoheshin në mëngjes gjenin... një kërmill të ngordhur.... një merimangë të gjallë... qindra e qindra gërshërëza që dilnin nga poshtë jashtëkut.

Djalli ishte në punë e sipër. Po kush, apo çfarë fshihet pas kësaj?

“Lexojeni librin dhe zbulojeni!”

VLERËSIME PËR LIBRIN

“Një mrekulli.... Një Roald Dah i ri”

-The Times

“I shkruar bukur, plot humor, prekës!”

-Observer

“Walliams ka një gjenialitet natyral”

Evening Standard

Të dhëna

Faqe443
ISBN9789928116437
RedaktoriBrikena Liko
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka