Cmim i reduktuar! Dashurite e nje jete Shiko më të madhe

Dashurite e nje jete

Sveva Casati Modignani BD0427

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një mëngjes vere, në kishën milaneze të San Markos, dikush sulmon e godet rëndë në kokë një grua të re e të bukur, ndërsa ajo lutej. Pas shtrimit në spital dhe operacionit, në zgjim, gruaja nuk kujton asgjë nga e kaluara e saj. Dhe kështu detyrohet të fillojë një proces të vështirë për të rifituar identitetin e saj. Pak nga pak nisin e lulëzojnë copëza kujtimesh e mes vështirësive ajo nis të rikompozojë historinë e jetës së saj dhe të familjes

Më shumë detaje

41 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333908

675 Lekë

-25%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sveva Casati Modignani është një nga emrat më të dashur të letërsisë bashkëkohore. Romanet e saj të përkthyera në trembëdhjetë vende, si në Francë, Gjermani, Rusi, Brazil etj, janë shitur në mbi tetë milionë kopje. Ana me sy të gjelbër u prit në mënyrë madhështore nga kritika dhe nga lexuesit. Romanin e parë me fat e kanë shoqëruar edhe gjashtëmbëdhjetë të tjerë, të gjithë të kurorëzuar nga parapëlqimi në rritje i lexuesve dhe i kritikëve, një pjesë e të cilëve janë bërë skenarë televizivë të suksesshëm.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe360
ISBN9789994333908
V. Bot2007
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDorina Doganaj