Cmim i reduktuar! Mjellma e zeze Shiko më të madhe

Mjellma e zeze

Sveva Casati Modignani BD0333

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Familja Montalto është një sagë për tre breza botuesish përgjatë pesëdhjetë vjetëve të fundit. Midis pasioneve, intrigave, tradhtive e zhgënjimeve, që shpesh e vënë në rrezik fatin e ndërmarrjes, dalin në pah figurat e Emilianos, i mbiquajtur Mjellma e Zezë, i biri i kryetarit të trungut të familjes, dhe Arletës, gazetares së bukur e të re, të dashuruar me të. Bashkë me forcën e ndjenjës që i bashkon, do të arrijnë tia kthejnë dinjitetin dhe prestigjin emrit të Montaltove. Një roman plot patos, i shkruar me mjeshtëri.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333936

693 Lekë

-23%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sveva Casati Modignani është një nga emrat më të dashur të letërsisë bashkëkohore. Romanet e saj të përkthyera në trembëdhjetë vende, si në Francë, Gjermani, Rusi, Brazil etj, janë shitur në mbi tetë milionë kopje. Ana me sy të gjelbër u prit në mënyrë madhështore nga kritika dhe nga lexuesit. Romanin e parë me fat e kanë shoqëruar edhe gjashtëmbëdhjetë të tjerë, të gjithë të kurorëzuar nga parapëlqimi në rritje i lexuesve dhe i kritikëve, një pjesë e të cilëve janë bërë skenarë televizivë të suksesshëm.

Të dhëna

Faqe424
ISBN9789994333936
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGuri Shyti