Pilot lufte Shiko më të madhe

Pilot lufte

Antoine De Saint - Exupery BAT0064

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Po të jem gjallë, do të pres natën për të menduar. Natën, aq të dashur për mua! Natën, arsyeja fle. Ekzistojnë vetëm sendet. Ato që vërtetë janë të rëndësishme, marrin përsëri formën e tyre, u mbijetojnë shkatërrimeve të analizave të ditës.

Më shumë detaje

495 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219268

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

... Po të jem gjallë, do të pres natën për të menduar. Natën, aq të dashur për mua! Natën, arsyeja fle. Ekzistojnë vetëm sendet. Ato që vërtetë janë të rëndësishme, marrin përsëri formën e tyre, u mbijetojnë shkatërrimeve të analizave të ditës. Njeriu i bashkon këto copa dhe bëhet përsëri pemë e qetë. Dita i përket skenave familjare, ndërsa natën, ai që është grindur, gjen përsëri Dashurinë. Sepse kjo e fundit, është më e madhe se moria e fjalëve. Dhe njeriu mbështetet në dritare, nën yjet, përsëri përgjegjës për gjumin e fëmijëve, për bukën e nesërme, për gjumin e bashkëshortes që qëndron aty, e brishtë dhe kalimtare... Dashuria nuk diskutohet. Ajo ekziston. Ardhtë sa më shpejt nata, që të më shfaqen disa prova që meritojnë dashuri! E unë të mendoj për qytetërimin, fatin e njeriut, shijen e miqësisë në vendin tim...

Të dhëna

Faqe200
ISBN9789928219268
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIvana Tomço