Si të jetojmë më mirë, 17 rregulla për një jetë më të mirë Shiko më të madhe

Si te jetojme me mire, 17 rregulla per nje jete me te mire

Og Mandino REK0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Si mund të përfitosh më së miri nga 17 rregullat për të jetuar? Lehtë. Vetëm kujto se të gjithë ne kemi një koleksion të madh të shprehive të këqija, të cilat e dobësojnë mundësinë të arrijmë sukses në jetë. Secila nga rregullat që do të mësosh do të ndihmojnë të çlirohesh nga shprehitë e këqija, duke i zëvendësuar ato me më të mira.

Më shumë detaje

880 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Elta Bs

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ky është çelësi yt për për një jetë më të mirë. Përqendrohu vetëm në një rregull për ditë. Asnjë prej rregullave nuk është tepër e gjatë. Jetëgjatësia nuk është kërkesë e domosdoshme për vlerë apo vërtetësi. Lexoje rregullën në mëngjes, ndiqe porosinë e saj gjatë ditës, vendos një shenjë verifikimi në faqe dhe pastaj kalo në rregullën tjetër mëngjesin vijues.

Pasi të kesh kaluar nëpërmjet 17 rregullave, mund të vendosësh të shkosh prapë nëpër to. Mrekulli! Plani është i thjeshtë, por e tëra varet nga ti. Këmbëngul dhe do të vini re se shprehitë e tua të këqija janë zëvendësuar me më të mira.

Çfarë të bësh pastaj? Bashkëndaj atë që ke mësuar, sikurse unë e kam bashkëndarë veten dhe jetën time me ty. Vetëm atëherë do të mësosh se çfarë do të thotë me të vërtetë suksesi dhe një mënyrë më e mirë për të jetuar.

Të dhëna

Faqe140
Titulli origjinalElta Bs
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiAzem Zogaj