I ri Cmim i reduktuar! Shah mat Shiko më të madhe

Shah mat

Malorie Blackman BDI0725

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Historia e tretë e dramatike e sagës E bardha dhe e zeza, shkruar nga Maloria Blackman, dhe sjelle ne shqip nga Virgjil Muçi

Më shumë detaje

1109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928816054

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kanë kaluar gjashtëmbëdhjetë vjet që kur Sefi u njoh me Kallumin dhe urrejtja që i ndante u kthye në dashuri e shpresë.

Por bota nuk ka ndryshuar aq shpejt për vajzën e tyre, Kalli Rouzin. Duke qenë "racë e përzier", me një nënë Krose dhe një baba Qeros, në një shoqëri ku Qerosët lëkurëzbehtë trajtohen si inferiorë, ajo tregohet përherë me gisht dhe kudo që shkon, dëgjon pëshpërima për të shkuarën e familjes së vet.

Sefi, e ëma, nuk i ka treguar thuajse asgjë së bijës për të atin, por kur Kalli Rouz rritet dhe arrin moshën e adoleshencës, mëson papritmas diçka rreth prindërve të saj dhe është e vendosur ta zbulojë të vërtetën deri në fund.

A ishte i ati një terrorist?

Apo familja e tij ka luftuar për barazi për popullsinë Qerose?

Teksa Kalli fillon të largohet nga Sefi dhe dëshiron ta njohë botën me "sytë e vet", në mënyrë të pashmangshme, ajo gjendet në një lojë ku rreziqet janë të mëdha dhe ku mund të ketë vetëm një fitues...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe536
ISBN9789928816054
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi
RomanMister&Thriller