I ri Ambicia dhe suksesi Shiko më të madhe

Ambicia dhe suksesi

Orison Swett Marden BEOM0550

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kini kujdes se si e dekurajoni apo refuzoni t’ia veshin atij zëri të brendshëm që ju porosit të ecni përpara, se nëse e bëni këtë ai do të bëhet gjithnjë e më pak këmbëngulës derisa më në fund do të pushoj së nxituri, dhe kur ambicia vdes, përkeqësimi ka filluar. Ajo thirrje e brendshme për të shkruar përpara, për t’u përpjekur nga një e mirë më e lartë, është e zëri i Zotit; vërjanj veshin. Ai është miku juaj më i mirë dhe do t’ju çojë në dritë e gëzim.

109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Artini
ISBN9789951282567

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

9 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe70
ISBN9789951282567
Viti i Botimit2024
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRidvan Bunjaku