I ri Meria e fundit Shiko më të madhe

Meria e fundit

Max Seeck MUZ0064

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mëria e fundit është libri i fundit i trilogjisë me protagoniste hetuesen Xhesika Niemi. Nga i njëjti autor Shtëpia Botuese “Muza” ka botuar: Gjuetari i shtrigave, Engjëjt e Hamurabit, Prekja e së keqes dhe Rrjeti i djallit.  Ky roman ka fituar çmimin Glass Key Aëard në vitin 2023. Një roman mbi fantazmat e së shkuarës.

Më shumë detaje

1108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928361684

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë thriller të ri fantastik të autorit të “Gjuetari i Shtrigave”, bestseller i Neë York Times, Xhesika Niemit i duhet të luftojë demonët e të kaluarës, teksa kolegët hetojnë vrasjen brutale të një biznesmeni të shquar.

Eliel Zeterborgu është gjetur i vrarë në shtëpinë e tij luksoze në Helsinki. Ajo çka në sy të parë duket çështje e lehtë, nuk rezulton aspak e tillë kur zbulohet se vrasësi ka edhe të tjerë në shënjestër. E vetmja e dhënë që ka policia është një foto e Zeterborgut me tre burra të tjerë, fytyrat e të cilëve janë fshirë.

Hetuesja Xhesika Niemi është shkëputur përkohësisht nga policia e Helsinkit për të gjurmuar besëlidhjen e shtriganëve që thuajse e vrau. Drejtimi i hetimeve i ngarkohet kolegut të saj, Jusufit. Teksa rrëmon për të zgjidhur çështjen, Jusufi kupton se ka nevojë për ndihmën e Xhesikës. Ndërkohë që gërmojnë më thellë, të dy kuptojnë se djalli që po kërkonin gjithë këtë kohë është kthyer dhe po pret çastin e duhur për të sulmuar.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe434
ISBN9789928361684
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSofika Note
RomanKrim & investigim