I ri Revista Medius nr. 7 Shiko më të madhe

Revista Medius nr. 7

Instituti i Komunikimit Medius A-004179

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A mund t'i besojmë arsimit sot? Për më shumë, rreth kësaj teme, mund të lexoni në "Medius 7" shkrime nga: Kim Mehmeti, Enis Sulstarova, Selami Xhepa, Rudian Zekthi, Redi Shehu, Fabian Zhilla, Ergys Mërtiri, Klementin Mile, Armand Bora, Fitim Zekthi, Lulzim Hoxha, Brunilda Çërraga, Arjan Shahini, Ardian Vehbiu, Dashamir Vaqarri.

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"A kemi diskutuar për vlerën që ka arsimi sot? A vijojmë ne si shoqëri të ndjekim trendin e shkollimit që kishim gjatë kohës së diktaturës, ku shkolla shihej si një rrugë për t’i shpëtuar një pune krahu, apo vërtet kemi etje për dije?

A pasqyrohen realisht ndryshimet shoqërore dhe a debatohet për ndërthurjen mes traditës sonë kombëtare dhe nevojave për t’u integruar në shoqërinë e përbotshme? A e kemi vlerësuar ne dijen apo e kemi parë si një formalitet për të ngjitur shkallët e karrierës, duke i shkaktuar një dëm shoqërisë përmes rrejshmërisë, një hap që më pas bjerr jo vetëm dëshirën për shkollën por edhe për dinjitetin njerëzor?"

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe162
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë