Mobi Dik - Zambaku Shiko më të madhe

Mobi Dik - Zambaku

Herman Melville A-005307

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dinamika themelore e romanit është përplasja e dy shpirtrave. Ndërkohë që balena e bardhë Mobi Dik simbolizon natyrën, qetësinë, krijesën e cila vazhdon jetën sipas natyralitetit të saj, kapiteni Ahab konkretizon zemërimin e tepruar, ndjenjat më negative dhe të pakëndshme të shpirtit njerëzor, si dhe rezultatet e këqija të ndërhyrjes në natyrshmërinë e jetës së gjallesave duke i shpërfillur ato.

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608408

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe107
ISBN9789995608408
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAisa Kokiçi