Mesnevia – Rrefenja te zgjedhura Shiko më të madhe

Mesnevia – Rrefenja te zgjedhura

MEVLANA A-005306

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Mesnevia” ka qenë për një kohë të gjatë motivuesi dhe fabrika e moralit për shekuj me radhë për mbarë njerëzimin.

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608491

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mevlana Xhelaledin Rumiu është një dijetar sufi që ka jetuar në shekullin e XIII, i njohur në të gjithë botën.

Vepra e tij më e rëndësishme, “Mesnevia”, ka qenë burimi i frymëzimit në ndërtimin e një qytetërimi qindravjeçar, duke i dhënë vazhdimisht jetë dhe gjallëri njerëzimit.

Temat që trajtohen brenda këtyre tregimeve janë pikërisht ato vlera universale, që i gjithë njerëzimi i ka pranuar si të përbashkëta.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe87
ISBN9789995608491
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSilvestre MANAJ