I ri Princi – Sundimtari Shiko më të madhe

Princi – Sundimtari

Nicola Makiaveli A-004823

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një botim i ri i veprës klasike “Sundimtari” (Princi) të autorit politikan Nikolo Makiaveli, shoqëruar me një material gjykimesh mbi autorin nga personaliteti italian i shekullit 19, Ugo Foskolo, vjen i përkthyer dhe i pajisur me shënime nga Qemal Velija.

Më shumë detaje

98 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
Fletët144
ISBN9789928450678

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Makiaveli dhe vepra e tij kanë hyrë në fondin klasik të literaturës politike dhe doktrinare, dhe kanë ngjallur debat të madh në botën studimore për shkak të parimeve realiste të tij të administrimit dhe qeverisjes.

Shënimet që shoqërojnë botimin kanë shërbyer për të saktësuar mjaft koncepte që janë trajtuar në punimin e Makivaelit, ndërsa gjykimet e Foskolos i kanë dhënë një përmasë të re librit, pasi ai ka bërë një analizë të qëndrimeve të shumë autorëve të mëdhenj për tre shekuj mbi Nikolo Makiavelin.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët144
ISBN9789928450678
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiQemal Velija