Gerasim Kyrias HC Shiko më të madhe

Gerasim Kyrias HC

Xhon Kuanrud (John Quanrud) BEM0164

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjerasim Qiriazi jetoi për t'i shërbyer kombit të vet me shpresën se do ta bënte këtë botë një vend më të mirë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

IAPS (ISShP)
Fletët252
ISBN9780993424816

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në zemër të Rilindje Kombëtare, vjen historia e vërtetë e birit të një morangozi të varfër, ngritja e pazakontë e të cilit, si dijetar dhe reformator, do ta vinte atë në krye të rilindjes shqiptare. Armiq të fuqishëm, përbetuar ta ndalnin atë me çdo mjet, do të ishin pjesë e këtij rrugëtimi. 

Pavarësisht nga kërcënimet e armatosura dhe një pengmarrje dëshpëruese, ëndrra Qiriazi do të triumfonte, për të ndryshuar rrjedhën e një kombi të tërë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët252
ISBN9780993424816
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaAnglisht
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë