Gjerasimi: predikues, iluminist, rilindës HC Shiko më të madhe

Gjerasimi: predikues, iluminist, rilindes HC

Xhon Kuanrud (John Quanrud) BEM0169

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjerasim Qiriazi jetoi për t'i shërbyer kombit të vet me shpresën se do ta bënte këtë botë një vend më të mirë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

IAPS (ISShP)
Fletët272
ISBN9789928104588

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në zemër të Rilindje Kombëtare, vjen historia e vërtetë e birit të një morangozi të varfër, ngritja e pazakontë e të cilit, si dijetar dhe reformator, do ta vinte atë në krye të rilindjes shqiptare. Armiq të fuqishëm, përbetuar ta ndalnin atë me çdo mjet, do të ishin pjesë e këtij rrugëtimi. 

Pavarësisht nga kërcënimet e armatosura dhe një pengmarrje dëshpëruese, ëndrra Qiriazi do të triumfonte, për të ndryshuar rrjedhën e një kombi të tërë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët272
ISBN9789928104588
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14x21 cm
PërkthyesiEdmond Seferi