I ri Cmim i reduktuar! Njerezimi - Nje histori shpresedhenese Shiko më të madhe

Njerezimi - Nje histori shpresedhenese

Rutger Bregman A-008085

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri Njerëzimi siguron shtyllën kurrizore filozofike dhe historike për të na dhënë vetëbesimin për të bashkëpunuar, për të qenë të mirë dhe për të patur besim tek njëri-tjetri dhe për të ndërtuar një shoqëri më të mirë.

Më shumë detaje

108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Koliqi
ISBN9789951814157

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri Njerëzimi siguron shtyllën kurrizore filozofike dhe historike për të na dhënë vetëbesimin për të bashkëpunuar, për të qenë të mirë dhe për të patur besim tek njëri-tjetri dhe për të ndërtuar një shoqëri më të mirë.

Mariana Mazzucato, autore e The Value of Everything

Disa libra sfidojnë idetë tona. Por libri Njerëzimi sfidon kushtet mbi të cilat bazohen ato ide. Argumentet e guximshme dhe gjithëpërfshirëse të këtij libri do ju bëjnë të mendoni ndryshe mbi shoqërinë, demokracinë dhe vetë natyrën njerëzore. Në një det cinizmi, ky libër është varka e shpëtimit e fuqishme që nuk mbytet e cila i nevojitet botës.

Daniel H. Pink, autor i Drive

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe465
ISBN9789951814157
Titulli origjinalHumankind / A Hopeful History
V. Bot2021
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBledar Kurti