Te shkruarit e Historise ne epoken globale Shiko më të madhe

Te shkruarit e Historise ne epoken globale

Lynn Hunt LOG0195

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një Filozofi e Historisë, një trajtesë rreth çështjes së kuptimit të saj në epokën e kapitalizmit global dhe postmodernizmit. Duke sfiduar konceptin West-centrist dhe eurocentrist të modernitetit, Hunt-i na mëson që të studiojmë Historinë e etikës, që të mos merremi me utopi dhe të kemi synime modeste për të ardhmen e afërt.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587627

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe214
ISBN9789989587627
V. Bot2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiArjol Guni
VendndodhjaShkup