Inteligjenca Shiko më të madhe

Inteligjenca

Philip Carter/Ken Russell BUE155

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Eshtë një libër psikologjik që të mbërthen, plot sprova dinamike dhe teste mjaft interesantë. Në kuptimin e vërtetë të fjalës: teste. Inteligjenca, teste të kohës dhe prova interesante, - është një mundësi e jashtëzakonshme në duart e mësuesve që e njohin thelbin e zhvillimit të testeve, ngarkesën mendore dhe atë mësimore, lodhjen mendore dhe mënyrat tejet lehtësuese për t'u lodhur duke punuar

Më shumë detaje

118 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët196
ISBN9789995627478

900 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Inteligjenca është praktikë dhe teori, është nxitje për veprim, është dinamikë e personalitetit, krijimtari, nisur gjithnjë nga gjërat që sÍtë hyjnë në sy, me një zhvillim të shkëlqyer zgjidhjesh ñku sÍta pret mendjaî. Me Inteligjencën kushdo mëson se edhe një gjëegjëzë, edhe një vjershë e thjeshtë, edhe me një fabul apo fjalë të urtë mund të sajosh vlera të larta dhe të arrish në zgjidhje interesante. Pse është i domosdoshëm ky libër në shkollë, për mësuesit? Për shumë arsye, por mbi të gjitha për tÍi dhënë mundësi mësuesit që të njohë një libër ndryshe, për ta pajisur si duhet me kulturë psikologjike, për tÍi dhënë qindra rrugëzgjidhje të suksesshme për hartimin e një sërë testesh jo vetëm me karakter psikologjik, por edhe lëndor e profesional.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët196
ISBN9789995627478
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArian Lleshi